Vodafone PIN – PUK Kodu: Öğrenme, Değiştirme ve Kaldırma

Vodafone telefonunuzda oturum açmak için kullanılan PIN ve PUK kodlarını unuttuğunuzda, SIM kartınızın bloke edilmesi gibi tehlikelerle karşılaşmanız olasıdır. Vodafone PIN ve PUK kodu nedir ve nasıl öğrenilir gibi soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz. PIN kodunun yazıldığı yer, PUK kodunun kaç haneli olduğu gibi merak edilen soruların cevabı yazımızda.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Vodafone PIN Kodu Nedir, Nasıl Alınır?

Vodafone PIN kodu, hattınızı telefonunuzda kullanmak için taktığınız SIM kartınızla birlikte gelen 4 haneli bir koddur. PIN kodu, telefondaki Ayarlar menüsünden herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Telefonun ayarlarına uygun olarak, makine her açıldığında PIN kodu istenebilir, bu da telefonun güvenliğini artıracaktır.

Vodafone PIN 1 ve PIN 2 Kodu Arasındaki Fark Nedir?

Vodafone PIN kodlarında sık yapılan hatalardan bazıları PIN 1 ve PIN 2 kodlarının karıştırılmasıdır. PIN 1 kodu herkesin bildiği ve muhtemelen en çok kullandığı koddur ve telefonu açarken giriş yapmak için kullanılır. PIN 2 ise telefonun bazı ayarları için kullanılan bir koddur. PIN 1’i ihmal ederseniz, PUK 1’e ihtiyacınız olacak ve PIN 2’yi ihmal etmeniz durumunda PUK 2’ye ihtiyacınız olacaktır.

Vodafone’da PIN kodunu nasıl değiştirebilir ve kaldırabilirsiniz?

PIN kodları, şimdiye kadar SIM oyun kartları için kullanılan düzenli bir güvenlik metodolojisiydi. Bununla birlikte, şimdi, özellikle akıllı telefonların yoğun olarak kullanıldığı aralıkta, PIN kodları genellikle çok fazla kullanılmamaktadır. Telefonu her etkinleştirdiğinizde bir PIN kodu girmek istemiyorsanız, Vodafone PIN kodunu almak ve değiştirmek oldukça kolaydır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Vodafone’da PIN kodunu değiştirmek ve kaldırmak için Ayarlar menüsüne giriş yapabilirsiniz. Ayarlar’da PIN kodu seçeneklerini göreceksiniz. PIN kodunu değiştirmek veya kaldırmak için PIN kodunu son bir kez girebileceğinizi unutmayın. Dolayısıyla, kodu unuttuğunuzda, ortadan kaldırılamaz veya değiştirilemez.

PIN kodunuzu unutmanız durumunda bilmeniz gereken kod PUK kodudur. PUK kodu 8 haneli bir koddur ve PIN 3 kez yanlış girilirse PUK kodunu girmeniz istenir. Yanlış PUK kodunu 10 kez girerseniz, kısa süreli engelleme doğrudan kalıcı bir engellemeye dönüşecek ve SIM kartınız muhtemelen engellenecek ve kullanılamaz hale gelecektir.

huawei, Samsung, Xiaomi, Vodafone gibi iPhone ve Android telefonlarda PIN kodunun ortadan kaldırılması, bu telefonların kendi şifre yöntemlerine sahip olmasının bir sonucu olarak ekstra mantıklı bir uzmanlık olabilir. PIN 1 ve PIN 2’yi değiştirmek için, sadece Vodafone’da bir sonrakini girin. Sonraki verileri telefon ekranınıza girin:

 • PIN 1 kod değişikliği: **04*eski pin*yeni pin-yeni pin#
 • PIN 2 kod değişikliği: **042*eski̇ pin2-yeni̇ pin2-yeni̇ pin2# tuşlarina basin

Vodafone PIN kodumu mu unuttum?

Vodafone PIN kodunuzu unuttuysanız, endişelenecek bir şey olmayabilir. Vodafone, PIN 1 ve PIN 2 engelini kaldırmak için mantıklı yöntemler sunar. PIN kodlarınızın bloke olması durumunda, telefon ekranında bir sonraki girişi yazarak Vodafone’daki PIN kodunun engelini kaldırabilirsiniz:

 • PIN 1 engelini kaldırın: **05**PUK 1*yeni PIN*yeni PIN#
 • PIN 2 blokajını kaldırma: **052*PUK 2-yeni PIN2*yeni PIN2#

Tam burada, PIN engelini kaldırmak için bir PUK kodu girmenin iyi olduğunu görebilirsiniz. PIN kodu 3 kez yanlış girilirse PUK kodu kısa süreli blokeyi kaldıracaktır. Bununla birlikte, PUK kodu 10 kez yanlış girilirse, blok muhtemelen kalıcı olacaktır ve SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecektir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

PIN kodunuzu unuttuğunuzda, tek seçenek PUK kodunu incelemektir. PUK kodu, PIN koduyla aynı şekilde SIM kartınızın arkasında yazılıdır. Bununla birlikte, hiçbir fikriniz yoksa, Vodafone On-line İşlemler aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. Bu stratejilerin yanı sıra, internette Vodafone PIN kodu kırma veya PIN kodu kırma şifresi olarak dolaşan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

PIN ve PUK kodları, kartınızda yazılı olan ve yalnızca operatörünüzden alınabilen ve yenilenebilen kamuya açık olmayan verilerdir. Bunlar, Vodafone PIN kodumu unuttum ve öğrenmek istiyorum diyen birçok kişi için benimsenebilecek adımlardır.

Vodafone PUK Kodu Nasıl Alınır?

Vodafone PUK kodu, telefona girmek için SIM kartı açarken kullandığımız PIN koduna giriş olmaması durumunda istediğimiz bir güvenlik kodudur. Vodafone PUK kodu öğrenme sürecinde, PUK kodunun kaç basamaklı olduğu ve PUK kodu engelinin nasıl kaldırılacağı gibi sorular kafanızı karıştırabilir. PUK kodunun yazıldığı yer ve PUK kodu arama gibi talepleriniz olacaktır. Vodafone müşterileri için PIN ve PUK kodu hakkında merak edilen ve bilinmeyen konuları sizler için araştırdık.

Vodafone PIN ve PUK Kodu Arasındaki Fark Nedir?

PIN kodu, telefon hattınızı kullanmak için telefonunuza takacağınız SIM kartı açmak ve kullanmak için iyi olan 4 haneli bir şifredir. PIN kodunuzu ayarlardan değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı durumlarda PIN kodu çok uzun süre kullanılmadığı için unutulabilir. Bu gibi durumlarda SIM kart bloke olur ve telefonunuzda “SIM kilitli” veya “SIM kart bloke” uyarılarını görürsünüz. PIN bloke edildiğinde, size verilen PUK kodunu istersiniz.

Vodafone’da PIN 3 kez yanlış girilirse kart bloke olur ve PUK 1 girilmesi gerekir. PUK 1, 8 haneden oluşan bir sayıdır. PUK kodunu incelemek ve uygun şekilde girmek çok önemlidir, çünkü PIN gibi değil, PUK kodu 10 kez yanlış girilirse, SIM kart muhtemelen tamamen engellenecektir. Bu durumda, SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecek ve ekstra ücretler de ortaya çıkabilecektir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 • PIN ve PUK’un yanı sıra PIN 2 ve PUK 2 kodları da vardır.
 • PIN 2, PIN 1 gibi 4 hanelidir ve telefondaki belirli seçeneklerin kilidini açmak için kullanılır.
 • PIN 2 kodu herhangi bir zamanda değiştirilebilir, ancak arka arkaya 3 kez yanlış girilirse, SIM kart muhtemelen engellenecektir.
 • Bu durumda 8 haneli PUK 2 koduna ihtiyacınız vardır.
 • PUK 2 10’dan fazla kez yanlış girilirse, PIN 2 büyük olasılıkla engellenecektir.
 • SIM kart tamamen bloke edilmez ve değiştirilmesi gerekmez.

Vodafone PUK Kodum Nasıl Öğretilebilir?

Vodafone telefonunuzda PIN kodunuzu 3 kez yanlış girdiğinizde, PUK kodunuzu öğrenmeniz iyi olacaktır. Birçok kişi gibi siz de “PUK kodumu öğrenemiyorum” diyorsanız, PUK kodunu öğrenme adımlarına bir göz atalım.

 • Vodafone Yanımda On-line İşlemler web sayfasından bunu yapmak için Vodafone web sitesine giriş yapın.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • Sağ üst köşedeki tüketici simgesine tıklayın, Ayarlarım sekmesine giriş yapın ve “Hat Ayarlarım “a göz atın.
 • PUK kodunuzu Hat Ayarlarım sekmesinden öğrenebilirsiniz.
 • Vodafone On-line İşlemler Web sayfasına giremiyorsanız, şifrenizi almak için S yazarak 7000’e SMS gönderebilirsiniz.

PUK kodunuzu Vodafone uygulaması üzerinden de öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Uygulamayı açın ve Ayarlarım bölümüne girin.
 • Tam burada, “Hat ayarlarım” sekmesinde, Vodafone PUK kodunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone PUK kodunu öğrenmek için, kendi telefonunuza giremeyeceğiniz için en son olarak başka bir kişinin telefonundan 7000’i arayabilirsiniz.

Vodafone PUK Kodu Engellendi Hatası

Vodafone müşterilerinin PUK koduyla ilgili sık yaptığı hatalardan bazıları, PUK kodu engelini kaldırma süreci boyunca SIM’i engellemektir. Vodafone PUK kodunu giremediğinizi söylüyorsanız, büyük olasılıkla PUK kodunda bir hata olabilir ve kodunuzu yukarıdaki PUK kodu öğrenme yöntemleriyle öğrenebilirsiniz.

Vodafone PUK kodunu 10 kez yanlış girdiğinizi söylerseniz, bu sefer bir SIM engelleme sorunuyla karşılaşırsınız. Vodafone PUK kodu engelini kaldırmak için Vodafone satıcılarına girebilirsiniz. Vodafone PUK kodunu giremediğinizi veya PUK kodu okuyan iletişim kanallarından ihtiyacınız olan hizmeti alamadığınızı söylerseniz, bu kurs normaldir.

PUK kodu hayati bir bilgi olduğu için muhtemelen her kanal üzerinden paylaşılmamaktadır. Bir PUK kodu bloğu varsa, yani yanlış PUK kodunu 10 kez girmeniz durumunda, yepyeni bir SIM kart satın almanız iyi olur.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade