Vodafone Mobil Ödeme Açma, Kapama ve Limit Ücretleri 2023

Vodafone cep ücreti açma, kapama (iptal), limit ve ücretler hakkında detaylı bilgi. Anlaşmalı firmalarla yapılan alışverişler için Vodafone cep ücretini kullanmanız gerekir. Vodafone cep ücretini kullanarak yaptığınız alışverişlerin miktarı faturanıza yansıtılır. Vodafone faturanızda, hattınızın fatura tutarı ile birlikte cep fatura servisi ile yapılan faturaların bedelini de görebileceksiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Vodafone Cep Ücreti Açma

Ne zaman bir sipariş vermek isterseniz, hattınızın cep ücretine kapalı olduğuna dair bir SMS alabilirsiniz. Bu durumda Vodafone hattınızı faturalıya açtırabilirsiniz. Bunun için yapabilecekleriniz şu şekildedir;

Belirli kişi izleri için;

 • Vodafone Benim Vodafone’um: Cihazı açın, ayarlar sekmesine gidin ve buradan hücre ücretini etkinleştirin.
 • Müşteri Hizmetleri: Başka bir tuşa basmadan “542” tuşuna basın ve Vodafone müşteri hizmetlerini arayın. Onlara durumunuzu bildirin ve cep telefonu ücretinin açılmasını talep edin.
 • SMS: 7878 servisini kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için, sadece “MOBILODEMEAC” yazın ve 7878‘e gönderin. Bu hizmetten yararlanmak tamamen ücretsizdir.

Şirket izleri için;

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 • Firmadaki yetkili kişi ile iletişime geçebilir ve hattınızın cep telefonu ücretine açılmasını talep edebilirsiniz.
 • Lisanslı özel kişi olmanız durumunda, 542 ‘yi arayın ve kuruluş izlerinizin hücre ücretine açılmasını isteyin.

Vodafone Hücre Ücreti Kapatma

Hattınızı cep telefonu ücretine kapatarak Vodafone aracılığıyla satın almayı durdurabileceksiniz. Bunun için yapabilecekleriniz aşağıdaki gibidir;

Belirli kişi izleri için;

 • Vodafone Yanımda: Cihazı bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan açın, ayarlar sekmesine gidin ve canlı hücre ücretini devre dışı bırakın.
 • Müşteri Hizmetleri: Acil başka bir tuşa basmadan “542” ye basın ve Vodafone müşteri hizmetlerini arayın. Hücre ücretinin kapatılmasını isteyin.
 • SMS: 7878 servisini kullanarak hattınızdaki hücre ücretini kapatabileceksiniz. 7878‘e “MOBILODEMEKAPAPAT” gönderebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Türkçe karakter kullanmamak ve tüm harfleri büyük yazmaktır.

Şirket izleri için yapabileceğiniz şey, hücre ücretine giden yolu açarken yaptığınız şeyle aynıdır. Vodafone cep ücreti servisi tüm Vodafone aboneleri tarafından açılıp kapatılabilir. Bu hizmetten yararlanmak için tek şart, 90 günden fazla bir süredir Vodafone alıcısı olmaktır.

Vodafone Cep Ücreti Her Gün ve Aydan Aya Kısıtlaması Nedir?

Her gün ve aydan aya Vodafone hücre ücreti limitleri, faturalı ve kullandıkça öde izleri için tamamen farklıdır. Bu limitler aşağıdaki gibidir;

Kullanım Faturalı İzler Kullandıkça öde İzler
Tek seferlik 50 -150 ₺ 200 ₺
Her gün 50 -350 ₺ 300 ₺
Aydan aya 50 – 750 ₺ 500 ₺

Vodafone Cep Ücreti Servis ve Ücret Tarifeleri

Hizmet sağlayıcı grup, hizmet ve ücret tarifelerini dilediği zaman değiştirebilir ve dilediği zaman hizmeti sonlandırabilir. Buna göre Vodafone hücre ücreti kullanımı için 3 aylık üyelik hizmetinin değeri 3,99 TL olarak belirlenmiştir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Bu 3 ay içerisinde cep ücreti ödemesi yapılmazsa üyelik servis ücreti alınmaz. İlgili 3 ay içinde yapılan ilk cep ücreti işleminden sonra, servis ücreti Vodafone faturalı hatlar için faturaya yansıtılır ve kullandıkça öde hatlar için bakiyeden düşülür.

Vodafone Hücre Ücreti Alımını İptal Etme

Hücre ücreti kullanılarak yapılan işlemler iptal edilebilir. Vodafone cep ücreti, anlaşmalı şirketler için bir aracı hizmeti olarak hizmet vermektedir. Vodafone kontör iptalinizde ilgili bayileri aramanız ve durumu onlara bildirmeniz gerekecektir.

Tıkla Gelsin, Play Perakendeci, App Perakendeci ve Spotify gibi anlaşmalı perakendecilerde hücre ücretini kullanmanız gerekir. Yaptığınız işlemler muhtemelen doğrudan faturanıza yansıtılacak veya bakiyenizden düşülecektir. Böylece basit ve güvenli bir şekilde ödeme yapabileceksiniz. İptal durumunda, alışveriş yaptığınız işletme ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Vodafone Cep Ücretinin Nasıl İade Edileceğini Öğrenin?

Vodafone cep ücreti kullanarak yaptığınız alışverişlerin iadeleri 6 ay içinde yapılır. İadeler faturalı abonelerin faturalarına ve kullandıkça öde abonelerinin bakiyelerine yansıtılır.

Vodafone Cep Ücreti Kısıtlamasının Nasıl Artırılacağını Öğrenin?

Alıcı limitleri, Vodafone hücre ücreti verimliliğine göre belirlenir. Sınırlar aşılırsa, hiçbir işleme izin verilmez. Kısıtlamayı genişletmek için Vodafone hücre ücreti hizmetini bir kez daha açıp kapatmak, kısıtlama kullanımını sıfırlamaz. Kısıtlamayı genişletmek için Vodafone müşteri desteği 542’ye başvurulmalıdır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Vodafone Cep Ücreti Kısıtlaması Ne Zaman Yenilenir?

Vodafone cep telefonu ücret limitleri her ay yenilenir. Her ayın fatura kesim tarihinde yenilenen limitler fatura kesim tarihinden sonra kullanılabilir.

Vodafone Cep Ücreti Bozdurma

Aracı kuruluşlar ve Vodafone cep fonlarını belirli bir ücret karşılığında paraya çeviren insanlar var. Bununla birlikte, bu kişiler veya firmalarla iletişime geçerken olağanüstü dikkatli olmalısınız. Sonuç olarak, hücre istikrarını bozdururken birçok dolandırıcılık yapılabilir.

Hücre ücreti kısıtlamasını paraya çevirmek, esas olarak kredi puanı veya banka kartı kullanmayan kişiler tarafından en popüler olan bir tekniktir. Faturalı hat sahipleri GSM numaraları üzerinden faturalandırılırken, kullandıkça öde hat sahiplerinin kontörleri paraya dönüştürülür. Faturalı aboneler cep telefonu ücret limitlerini doldurduklarında, bir sonraki fatura döneminde ödeme yapmaları koşuluyla borçlandırılırlar.

Vodafone Hücre Ücreti Nakit Ödeme Stratejileri

Hücre ücreti bozdurma stratejileri aşağıdaki gibidir;

 • Mantıklı hücre fonksiyonları: Akıllı telefonlardaki NFC işlevi ile temassız para yatırılabilir. Temassız fonlar, Vodafone cep ücreti bozdurmaya ek olarak bu işleve sahip telefonlarla da yapılabilir.
 • Aracılar tarafından: Vodafone kontör bozdurma işlemi aracı kişilere ücret karşılığında yaptırılabilir. Faturalı hat sahiplerinin faturalarına borç olarak eklenen para çevirme işlemi, kullandıkça öde izlerindeki stabiliteden düşülür. Ödenen nakitten belirli bir miktar ücret kesilir ve kalan yarısı vadesiz hesaba yatırılır veya para olarak teslim edilir.

Vodafone Hücre Maliyeti Olumsuz

Vodafone cep ücreti sistemi ücret onayı için bir mesaj almazsa, ürün sahibinin müşteri desteğiyle iletişime geçmelisiniz. Yurt dışındayken bir ücret ödemeye çalışıyorsanız, hücre ücretini kullanamazsınız. Bu durumda, bu hizmet muhtemelen kullanılamayacaktır.

Kısıtlı, fatura kısıtlı veya dondurulmuş Vodafone hattınız varsa, cep ücreti hizmetini kullanamazsınız. Daha sonra, anlaşmalı herhangi bir yerden cep ücreti yoluyla isteklerinizi yapamazsınız.

Vodafone duran tarife, hesabını bilen tarife, faturayı aşmayan tarife veya duran düşünce zar tarifelerinden birini kullanan abonelerin cep ücretinden yararlanabilmeleri için 6 TL ‘lik ekstra paket almaları gerekmektedir. Takip eden ay içerisinde, cep ücretini kullanmak amacıyla ekstra paketlerini yenilemeleri gerekmektedir.

Vodafone cep ücret servisi SMS gönderebilen tüm cep telefonlarında kullanılabilir. Kara listeye alınan müşteriler , mesajlaşmaya uygun tüm telefonlara uygun olan cihazdan yararlanamazlar.

Onaylanabilen ancak gerçekleştirilemeyensatın alımlar için hücre ücreti kısıtlaması aşılmış olabilir. Genellikle onay SMS’i yanlış gönderilmiş veya 3 dakika içinde geri gönderilmemiş olabilir. Bu durumda, satın alma işlemi gerçekleştirilmez.

Vodafone Hücre Ücreti Ayarları

Hücre ücreti ayarları 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlar

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 1. Hücre ücreti ayarları, Vodafone Yanımda yazılımına cepten veya bilgisayardan giriş yapılarak değiştirilebilir.
 2. 542 müşteri hizmetleri aranarak belirtilen ayarlamalar talep edilebilir.
 3. Kısa mesaj servisinden yararlanılabilir.

Vodafone Cep Ücretini Kabul Eden Web Siteleri Nelerdir?

Vodafone cep ücretini kabul eden yerler, yani yasal olabilecek ana web siteleri; Spotify, Tıkla Gelsin, Play Perakendeci ve Uygulama Perakendecisi gibi yerlerden Vodafone cep ücreti ile satın alma yapılabilir. Vodafone ödeme ücreti seçeneği sayesinde, çevrimiçi satın alma işlemi yalnızca cep telefonu numarası kullanılarak kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Vodafone Cep Maliyet Kampanyaları

Vodafone hücre ücreti 1 GB ücretsiz web pazarlama kampanyası son aylara öncülük etti. Alternatif olarak Spotify, Ps 5, Zula ve Hepsi Burada kampanyaları var. Bu kampanyalarda Spotify harcamalarının %50 ‘si hediye ediliyor, Hepsi Burada’da 10 TL’lik ödül kodu alınabiliyor, Zula’da spring vault ve epic Premium deck alınabiliyor ve Ps 5 alınabiliyor.

Ayrıca Vodafone Pink aboneleri GUNLUK 4 GB yazıp 7000‘e göndererek 4 GB ücretsiz internet kazanabiliyor. SMS ile yapılan başvurunun hemen ardından, her gün kullanmanız gereken 4 GB Vodafone bedava internet hattınıza tanımlanır. Vodafone operatörünün pembe aboneleri, ayda 4 kez günlük 4 GB web pazarlama kampanyasından yararlanabilir.

Sonuç olarak, Vodafone cep telefonu ücretini kullanarak anlaşmalı şirketlerden daha hızlı ve daha güvenli çevrimiçi satın alma yapabilirsiniz. Yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak ve web bankacılığı, telefon bankacılığı veya farklı ücret stratejileri ile harcadığınızdan çok daha az zaman harcayarak satın alma işleminizi kısa sürede tamamlayabileceksiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade