Turkcell Rehber Yedekleme, Sorgulama ve Kurtarma Nasıl Yapılır?

Turkcell liste yedekleme gibi çok sayıda cep telefonu kullanan GSM operatörlerine abone olan bireyler; makine değişikliklerinden kaynaklanan ve numaralarını özel bir operatör firmasına aktaracakları zaman rehberlerini tekrar yedeklemeyi talep ederler. Tipik olarak, iOS ve Android çalışma tekniklerine sahip telefonların yardımcı program mağazalarında belirli yedekleme işlemlerini gerçekleştiren amaçlar vardır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

iPhone telefon kullanan müşteriler App Retailer perakendecisi aracılığıyla “Turkcell Rehber Yedek leme” yardımcı programı olarak çalışan Lifebox yardımcı programını edinebilirken, Android telefon kullanan müşteriler Play Retailer perakendecisi aracılığıyla “Turkcell Yedek leme” yardımcı programı olarak çalışan Lifebox yardımcı programına erişebilirler.

Turkcell aboneleri, kullandıkları telefonların herhangi bir zarar görmesi ya da bozulması durumunda cihazlarını değiştirmek ve özel bir makine satın almak zorunda kalabiliyor. Bu durumda Lifebox olarak bilinen cihaz ile daha önce yedeklenmiş telefonlarda kayıtlı olan listelerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde yeni makineye aktarılması mümkün oluyor.

SIM Kart Hattı ile Turkcell Rehber Yedekleme

Turkcell operatör müşterileri tarafından abone olunan yeni makineye rehber bilgilerinin işlemleri gerçekleştirilirken, en çok tercih edilen depolama alanlarının kaydı içindeki SIM oyun kartlarına yedekleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Turkcell SIM Kart sahibi aboneler, listeleme yedekleme işlemini oldukça basit sıralamalarla gerçekleştirerek aynı iletişim bilgilerini yeni telefonlara giriş yaparak tekrar kullanma şansına sahip oluyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Turkcell GSM operatörü, müşterilerine Turkcell rehberlerini tekrar yedeklemek için Lifebox programına giriş yaptıklarında 5 GB ücretsiz dolap alanından yararlanma hakkı sunuyor. Bir araç değişikliğinden sonra, yedeklenen kişilerde kayıtlı bilgileri canlandırmak için Lifebox yardımcı programı ücretsiz olarak kullanılabilir.

Turkcell Rehber Yedekleme Servisi Ücretli mi?

Turkcell rehber yedekleme servisini ücretsiz olarak aktif etmek için YEDEK yazıp 2222 ‘ye SMS gönderebilirsiniz. Lifebox programı içerisinde bu yedekleme işlemleri belirli paketler üzerinden gerçekleşmektedir. Kullanımı oldukça basit görünen Turkcell Yedekleme programı indirildikten sonra robotik olarak cihazların ekranına geliyor.

Lifebox’ın yardımcı program kısmı olan Turkcell Yedekleme Yardımcı Programı içerisindeki Yedekle-Ayarlar-Geri Yükle adımları takip edildikten sonra, bilgiler içerisindeki bilgilerin tekrar yukarı çekilmesi için Yedekle kısmına basılması gerekiyor. Yedekleme işlemleri gerçekleştirildikten sonra yeni makinenin rehberini canlandırmak için Geri Yükle kısmına basmak yeterlidir.

Turkcell Rehber Değiştirme Yöntemleri?

Turkcell hatlı telefonlarda rehberi önceki makineden yeni makineye geçirmenin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemlerin hepsi, listede kayıtlı olan bilgileri güvenli bir şekilde taşımanıza ve tam olarak taşımanıza yardımcı olan stratejilerdir. Bunun için telefondan telefona rehber aktarma yöntemi aşağıdaki gibi kullanılır;

  • Makine üzerindeki Kişiler Rehberini içeren “Kişiler” menüsüne giriş yapın.
  • Kişiler menüsüne giriş yapıldıktan sonra menü içerisinde yer alan ” Ayarlar ” sekmesine ulaşılır ve İçe Aktar ” ya da “Dışa Aktar” sekmelerinden devam edilerek kişilerin dış belleğe geçişi güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Daha sonra elde edilen hafızaya, Turkcell hattının bağlı olduğu yeni makineye kolayca erişilebilir.
  • Bu teknik ile birimler arası liste geçiş süreci kısa ve güvenli bir şekilde tamamlanır.

Turkcell hat miktar listeleme yedekleme işlemlerini gerçekleştirmek için birçok farklı stratejiden biri de Turkcell Mağazalar’dır. Yeni bir Turkcell makinesi alındığında, tüm özel bilgiler eski ve yeni Turkcell satıcılarında güvenli bir şekilde aktarılır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Turkcell SilinenNumaraları Geri Getirme Yöntemleri?

Turkcell silinen numaralar önceden yedeklenmediyse, bu verileri geri getirmek mümkün değildir. Bunun için Turkcell liste silme işlemlerine karşı bir cevap üretmiş durumda. Gönderilecek talep mesajı ile rehberin yedeklenmesi ve silinmesi durumunda bilginin yeniden canlandırılması için bir senaryo var. Genellikle Turkcell Rehber Yedekleme olarak adlandırılan bu kullanışlı hizmet için adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Turkcell rehber yedekleme uygulamasını edinmek için YEDEK yazıp 2222 ‘ye SMS göndererek ve gelen bildirim linkine tıklayarak uygulama indirilir.
  • Turkcell Dijital Operatör’e giriş yapılarak cihaz indirilir, ardından SIFRE yazıp 2222 ‘ye SMS gönderilerek şifre alınır.
  • Yedekleme işlemi Turkcell’den gelen “YEDEKLE-AYARLAR-YÜKLE” seçeneklerinden YEDEKLE kısmına tıklanarak gerçekleştirilir.

Turkcell Silinen İsim Dosyasını Kaldırma Yöntemleri?

Turkcell’e kayıtlı abonelerin yaptığı tüm konuşmalar ve mesajlaşmalar Turkcell yazılım programı veri tabanlarında kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir. Bazen müşteriler eski isim bilgilerine giriş talebinde bulunabilirler. Turkcell GSM firması bu talebe çok basit bir şekilde cevap vermektedir. Turkcell müşteri destek hattı 532 veya 0532 532 00 00 numarası aranarak alıcı temsilcilerine ulaşılır. Bağlanılan Turkcell alıcı danışmanına telefon evraklarına girmesi için talepte bulunulur.

Turkcell web sitesi üzerinden telefon evrakı alma yöntemine müşteriler tarafından öncelikle Turkcell web sitesine girilerek net işlemler menüsünden giriş yapılarak ulaşılmaktadır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra telefondaki aramalara ulaşılabilmektedir.

Turkcell bayisine giderek telefon evrakı alma Müşteriler, Turkcell onaylı mağazalara giderek Turkcell izlerinin evraklarına giriş talebinde bulunabilirler.

Turkcell müşterilerinin ayrıntılı SMS evraklarına girmesi genellikle mümkün değildir. Sadece tarihler ve durumlar, SMS’lerin kaç kez alındığı ve gönderildiği ile ilgili ayrıntılar girilebilir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Turkcell Rehber Gizleme Yöntemleri?

Turkcell hat kullanan müşterilerimiz, Numara Gizleme işlemleri için yine Turkcell Alıcı Hizmetlerinden faydalanmaktadır. 532 hattını arayarak numara gizleme talebinde bulunulabilir. Bunun yanı sıra Turkcell hat müşterileri numaralarının başına #31 kodunu ekleyerek de numara gizleme işlemini gerçekleştirebilirler.

Turkcell Rehber Sorgulama Yapma Yöntemleri?

Turkcell hat aboneleri çeşitli zaman dilimlerinde çok sayıda çağrı alırlar. Ancak bu aramaların birçoğunun kime ait olduğu bilinmemektedir. Çağrılardaki numaraların kime ait olduğu hakkında bilgi almak isteyen müşteriler, Turkcell Rehber’i kullanarak sorgulama yapabilirler.

Turkcell Rehber’in kayıtlı olması ve GSM kaydının Turkcell olması yeterlidir. Turkcell abonelerine SMS gönderilerek geri dönüş yapılır. Bu firmalardan öğrenmek için tamamen farklı 2 hizmet yöntemi vardır:

  1. SMS tekniği bilinmeyen numaralar servisinden 2200’a SMS gönderilerek alınabilir.
  2. Turkcell 118 32 bilinmeyen numaralar servisi aranarak numaralar kimlik ve soyadına göre sorgulanabilir ya da bilinmeyen numaralara ulaşılarak kararı veren kişilerin bilgisi öğrenilebilir.

Ayrıca rehberlerde kayıtlı bir bilgi yoksa numaraların kime ait olduğu bilgisi de isim sırasında görülebiliyor. Bunun için UpCall yardımcı programı ile bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla ilgili ayrıntılar telefon ekranlarında kolayca görüntülenebilir.

Tanınmayan numara bilgisi Turkcell UpCall programına aranan kişilerin ad ve soyadları yazıldıktan sonra numara sorgulaması da yapılabilmektedir. UpCall programı için Apple Store veya Play Store’dan temin etmek ve Turkcell GSM hattını kullanmak yeterli olacaktır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade