Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapatma, Özel Numara Engelleme

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Turkcell Gizli Numara Servisi, sesli arama yapmak isteyen ancak numarasının görünmesini istemeyen Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği bir servistir. Turkcell Gizli Numara Servisi’ni, numaranızın görünmesini istemediğiniz, numaranızı paylaşmak istemediğiniz ya da numaranızın reklam amaçlı kullanıldığından şüphelendiğiniz her durumda kullanabilirsiniz.

Turkcell tarafından müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak son derece kolaydır. Bu makalede, aklınıza takılan tüm soru işaretlerini ve Turkcell Gizli Numara Servisi’nden nasıl yararlanabileceğinizi ayrıntılı olarak anlattık. Yazımızı okumaya devam ederek Turkcell Gizli Miktar Servisi ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Turkcell Gizli Miktar neden var?

Turkcell Faturalı ve Gittiğin Kadar Öde hat müşterileri, gerekli gördükleri bazı olumsuz durumlardan etkilenmemek için numaralarını dışarıdan gelen aramalara kapatabilirler. Böyle bir davranışın birkaç nedeni vardır. Şu anda oldukça sık rastlanan kısa mesaj yoluyla gönderilen reklamlar, çoğu GSM müşterisini rahatsız etmektedir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Hattınızla birlikte daha önce tanımadığınız bir isim yaptıysanız veya tanıdığınız miktarın kime ait olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, telefon numaranız tanıtım işlevleri için kullanılabilir. Aşağıda Turkcell müşterilerinin numaralarını gizleme nedenleri listelenmiştir:

 • Sesli arama yaptıkları kişinin numaralarını bilmesini istememeleri
 • Teşvik ve rahatsız etme gibi durumlardan uzak durmak isteyen
 • Herhangi bir yöntemle iletişime geçilmek istenmiyor

Turkcell Kamuya Açık Olmayan Numara Kilidi Nasıl Açılır?

Turkcell numarasını herkese açık olmayan numaralara açmak isteyen bir Turkcell müşterisi, muhtemelen hattına gelen gizli numara sesli aramalarını kabul ediyor olacaktır. Turkcell hattınızı herkese açık olmayan numaralara açmak isterseniz, gizli numaralardan rahatsız edici bildirimler alma ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Turkcell hattınızı herkese açık olmayan bir numaraya açmak için

 • Turkcell İsim Merkezi’ni arayarak yardım alabilirsiniz,
 • Cep telefonunuzun karar ekranından“*253#” tuşlayabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Nasıl Kapatılır?

Turkcell hattınızda gizli aramalar almakla ilgilenmiyorsanız, sadece birkaç kolay adımla gizli miktar aramalarınızı kapatabilirsiniz. Turkcell hattınızdaki kişisel numara aramalarını kapattığınızda, kişisel numaradan arama alamayacağınızı unutmayın. Turkcell numaranızı kişisel numaralardan korumak için:

Turkcell Kamuya Açık Olmayan Numara Nasıl Engellenir?

Herkese açık olmayan numaralar, numaraları genellikle görülmeyen numaralardır ve bu nedenle onları tekrar arayamazsınız. Sizi düzenli olarak rahatsız eden kişisel numaraları ortadan kaldırmanın tek yolu kişisel numaralara zarar vermektir. Bu işlem için tamamlamanız gereken tek bir adım var ve bunu cihazınızdan kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Engelleme için:

 • Cep telefonunuzdan“* 253#” tuşlayın ve karar tuşuna basın.
 • Cep telefonunuzda kişisel numaralardan arama veya arama almayacaksınız.

Turkcell Kamuya Açık Olmayan Miktar Engelini Nasıl Kaldıracağınızı Öğrenin?

Sizi rahatsız eden numaralara karşı almış olabileceğiniz kişisel miktar engelleme kursunu bitirmek isteyebilirsiniz. Sebebiniz ne olursa olsun, bunu tamamen ücretsiz olarak yapabilir ve kişisel numaralardan çağrı almaya başlayabilirsiniz. Turkcell Kamuya Açık Olmayan Numara engelini kaldırmak için bu adıma uyun:

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 • Turkcell SIM kartınızın takılı olduğu cep telefonundan“*253#” tuşlayın ve karar tuşuna basın.
 • Herkese açık olmayan bir numaranın engellemesini kaldırdıktan sonra, bir kez daha engellemeyi kaldırana kadar kişisel numaralardan çağrı alacağınızı unutmayın.

Turkcell Kamuya Açık Olmayan Numara Aramaları Nasıl Yapılır?

Turkcell hattınızdaki özel bir numaraya herkese açık olmayan bir numara araması yapmak istiyorsanız, Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara Arama servisini kullanmanız gerekir. Turkcell hattınızdan herkese açık olmayan bir numara ile karşıdaki kişiye ulaşmak istediğinizde bir engelle karşılaşabilirsiniz.

Bu engel, karşıdaki kişinin herkese açık olmayan bir numaradan gelen aramaları kabul etmemesi de olabilir. Turkcell Herkese Açık Olmayan Miktar Adı oluşturmak için, aradığınız kişinin herkese açık olmayan bir miktardan gelen aramaları kabul ettiğinden emin olmalısınız. Ardından, aşağıdaki adımları izleyerek miktarınızı kişiselleştirebilirsiniz:

 • Cep telefonunuzun“Ayarlar” bölümüne girin.
 • Ardından“İsim Ayarları” sekmesine gidin.
 • Ardından“İsim Görünürlüğü“nü kapalı konuma getirin.
 • Ayarlar menüsünden yapmak istemiyorsanız, cep telefonunuzun karar ekranında“* 253#” sıralayın ve karar tuşuna basın.

Turkcell Gizli Arayanı Nasıl Keşfedebilirim?

Sizi gizli bir numaradan kimin aradığını öğrenmek istediğinizde kullanmanız gereken bir“Arayanı Bul” tekniği yoktur. Gizli numaralar oluşturmanın amacı, kimsenin miktarı görememesi ve inceleyememesidir. Sizi arayan gizli numaralardan rahatsız olmanız durumunda, hattınızı gizli numaralardan gelen aramalara kapatabilirsiniz. Gelen aramaları göstermek için bu adıma uyun:

 • Telefonunuzun karar ekranına girin.
 • Klavyeden“*253#” tuşlayın ve karar tuşuna basın.

Turkcell hattınız gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmeyecektir. Gizli numara engelini kaldırmak isterseniz, aynı işlemi tekrarlamanız yeterlidir.

Turkcell Herkese Açık Olmayan Numara nedir? Nasıl elde edeceğinizi öğrenin?

Turkcell, belirli bir numara almak isteyen müşterileri için Turkcell Özel Numara Servisi’ni kullanır ve böylece müşterilerinin çağrılarına yanıt verir. Doğum gününüzü ya da kendinizi özel hissettiğiniz bir tarihi kullanmak isterseniz, Turkcell Özel Numara Servisi’nin avantajlarından tamamen ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Kendinize özel bir Turkcell numarası satın almak için:

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 • Size en yakın Turkcell Bayisi’ne gidin, numara sorgulaması yapın ve numaranızı satın alın.

İhtiyacınız olan miktarın özel bir kişi tarafından da kullanılabilmesi için miktar sorgulaması yapılır. Talep ettiğiniz miktar canlı bir miktar ise, bu miktarı satın alamazsınız. Bu nedenle, Turkcell Perakendecisini ziyaret etmeden önce satın alabileceğiniz birkaç numaraya karar vermeniz daha iyi olabilir.

Turkcell Özel Numara Ücretleri Nedir?

Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek başvurabileceğiniz belirli bir miktar için ek bir ücretyoktur. Bununla birlikte, almak istediğiniz miktarın başka bir kişi tarafından kullanılmadığından emin olmak en iyisidir. Satın almak istediğiniz numara başka bir kişi tarafından kullanılmıyorsa, faturalı veya kullandıkça öde hattı olarak satın almalısınız; iletişiminize istediğiniz gibi devam edebilirsiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade