Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Türk Telekom Cep Fatura, alışveriş yapmak için yanınızda para, banka kartı veya banka kartına ihtiyaç duymamanız durumunda size olanak sağlayabilecek bir Türk Telekom hizmetidir. Cep Fatura seçeneğini gördüğünüz çevrimiçi yöntemlerde veya mağazalarda, faturalı bir hat kullanıyorsanız faturanıza veya kullandıkça öde hattı kullanıyorsanız bakiyenize yansıtılabilecek şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Türk Telekom Cep Fatura Açtırmanın Doğru Yolu?

Türk Telekom Cep Fatura herhangi bir abonelik ya da ek ücret gerektirmez. Türk Telekom ile anlaşmalı mağazalarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmek için öncelikle kullandığınız telefon numarasının hücresel ücret servisinin açık olması gerekmektedir. Telefon numaranızın bu hizmetten yararlanmak için etkinleştirilmemiş olması durumunda, Türk Telekom hücresel ücretini etkinleştirebilirsiniz

 • TT Telefonunuzun mesajlar bölümüne girin
 • metin içeriği“MOBİLODEME KAYDI” ila“5555
 • SMS’ten sonra ücretsiz hücresel ücret hizmetini etkinleştirebilirsiniz

Türk Telekom Cep Faturası Nasıl Kapatılır?

Artık istemiyorsanız, hücresel ücret yoluyla satın almayı bırakırsanız veya belirli sorunları yaşarsanız, TürkTelekom Cep Ücreti hizmetini kapatmanız gerekebilir. Cep Fatura kaydında olduğu gibi, bu işlemi de hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ne yapmanız tavsiye edilir:

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne gidin
 • “MOBİLODEME IPTAL” yazarak “5555“e kısa mesaj gönderin.
 • Bu kısa mesaj için ücretlendirilmeyeceksiniz.
 • Alternatif olarak, bu işlemi hızlı bir şekilde tamamlamak için 444 1 444 Türk Telekom İsim Merkezi’ni de arayabilirsiniz.

Türk Telekom Cep Ücreti Kısıtlaması Nedir?

Türk Telekom hücresel ücret ile satın almanız belirli bir kısıtlamaya tabidir. Her ay yenilenen hücresel ücret kısıtı, hattınızın faturalı veya kullandıkça öde olmasına bağlı olarak değişir. Kısıtlama değerleri, fonlarınızı tekrar tekrar yapıp yapmadığınıza bağlı olarak değişebilir. Günlük ödeme yapıyorsanız ve faturalı bir hattınız varsa, aylık 400 TL‘lik bir kısıtlamaya sahip olabilirsiniz. Kısaca, Türk Telekom hücresel ücret limitleri aşağıdaki gibidir;

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Cep Ücreti Abone Aydan Aya En Fazla Kısıtlama
Faturalı Hat 400 TL
Kullandıkça Öde Hattı 500 TL
Yeni Faturalı 50 TL

Aydan aya kalan Türk Telekom kısıtlama bilginizi öğrenmek için telefonunuzun mesajlar bölümüne girebilir ve “5555“e “MOBILODEME LIMIT” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Cep Ücreti Kısıtlama İyileştirme

Türk Telekom hücresel kısıtlama ücreti iyileştirmesi, hattınıza belirtilen en yüksek aylık elde edilebilir miktarı hızlandırma yöntemidir. Makalemizde de bahsettiğimiz gibi, ortak para kazanan bir bireyseniz, Türk Telekom’un yöntemleri güvenilir bir kişi olduğunuzu kabul edecek ve mekanik olarak geliştirebilecektir.

Bunun dışında, herhangi bir kısa mesaj göndermeniz veya iyileştirmek için İsim Merkezi ile iletişime geçmeniz mümkün değildir. Paranızla devam edin, zamanında ödeme yapın ve sistemin sizi geliştirmesini dört gözle bekleyin.

Türk Telekom Cep Ücreti Anlaşmalı İşyerleri

TürkTelekom Cep Ücreti seçeneğinden yararlanmak için, depolamanız gereken yerin Türk Telekom ile anlaşmalı bir ofis olması gerekir. Sınırlarınız dahilinde istediğiniz gibi anlaşmalı işyerlerinde mağaza açabilirsiniz. Başlıca Türk Telekom hücresel ücret anlaşmalı işyerleri aşağıdaki gibidir;

 • Fb
 • Peak Video Oyunları
 • Riot Video Oyunları
 • Buhar
 • IOS Uygulama Satıcısı
 • Knight On-line
 • sahibinden.com
 • badoo
 • Meet ‘n’ Enjoyable.

Türk Telekom Cepten Ödemeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan aldığınız kredi ya da banka kartlarınızın ödemelerini geciktirmiş ya da parasal sorunlar nedeniyle ödeyememiş olabilirsiniz. Bu durum zaman zaman bankalardan mor kalem almanıza ve böylece istediğiniz paraya erişmenizi engellemenize neden olmuş olabilir. Böyle bir durumda, acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için Türk Telekom Kredito‘nun avantajlarından yararlanabilirsiniz. Şimdi sıralayacağımız standartlara sahip olduğunuzda, para ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz;

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Size en yakın Türk Telekom Bayisine giderek kredi notunuza göre 5.000 TL ile 8.000 TL arasında kredinizi alabilir, Cep Fatura Servisi ile 12 aya varan taksitlerle geri ödeyebilir, taksit tutarlarınızın faturanıza yansıtılmasını talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Hücre Ücreti Para Dönüşümü

Nakit para basmak istediğinizde, Para Dönüşümüne ek olarak Türk Telekom Kredi puanını kullanmanız gerekir. Paraya çevirme, Türk Telekom’da sahip olduğunuz ve kullanabileceğiniz kredi puanınızla bir araç satın alarak ve bu aracı anında tanıtarak elde ettiğiniz kazanca verilen son tanımdır.

Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapan biriyseniz, Türk Telekom’da biriken kredi puanınızla bir cep telefonu satın almalısınız. Faturanıza yansıtılmak üzere bu telefonun bedelini geri ödemeniz istenebilir; kabul ederseniz, telefonu alırsınız. Aynı perakendecide, telefonu size satan kişiye “Bu telefonu size tanıtmam gerekiyor” diyerek telefonu tanıtabilir ve cihazınızı paraya dönüştürmüş olmalısınız.

Bununla birlikte, unutulmaması gereken bir nokta, telefonu tekrar tanıtmanız durumunda, belirli bir miktar değer indirimi olabileceğidir. Örneğin; 3.000 TL ‘lik bir cep telefonu satın almak ve ayrıca tekrar tanıtmanız gerekir. Bu süreç boyunca sizden %10 ile %20 arasında bir ücret talep edilebilir. Kısacası, telefonu ortalama 2.500 TL’ye tanıtacaksınız, bu da hattınıza 3.000 TL’lik bir ücret olarak yansıyabilir. Daha detaylı bilgi için Türk Telekom cihaz ve Vodafone puan sorgulama yazılarımıza gidebilirsiniz.

Türk Telekom Cep Ücreti Çerçeve Anlaşması Nedir?

Türk Telekom Hücresel Ücret Çerçeve Sözleşmesi, hücresel ücret seçeneğini kullanan müşteriler için hazırlanmış, alıcı ve Türk Telekom haklarını içeren bir sözleşmedir. Sözleşmede, hücresel ücret ile yaptığınız alışverişleri güvence altına alan maddeler yer alırken, Türk Telekom’un bu alışverişler karşılığında belirli ücretler almasını sağlayan maddeler de bulunmaktadır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Örneğin; 1 ay içinde en az 1 kez hücresel ücret seçeneğini kullanarak alışveriş yaptığınızda; Türk Telekom size ayrıca; aylık 1 kez için 2 TL işlem ücreti yansıtacaktır. Eğer 1 ay içinde herhangi bir hücresel ücret işlemi yapmadıysanız, bu ücreti ödemezsiniz.

Türk Telekom Hücre Ücreti Çerçeve Anlaşmasının İptali

Mevcut sözleşme, hücresel ücret hizmetini kullandığınız sürece yasaldır, çünkü Çerçeve Anlaşması hücresel bir ücret yapıldığında etkinleştirilir. Türk Telekom SMS yoluyla hücresel ücret çerçeve anlaşmasını iptal etmek isterseniz, Hücresel Ücret Sağlayıcılarını kapatmanız önerilir. Bunu aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne girin ve“MOBİLODEME IPTAL” yazarak “5555“e kısa mesaj gönderin. Bu kısa mesaj için sizden ücret alınmayacaktır.

Türk Telekom Cep Ücreti İadesi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hücresel ücret sağlayıcıları aracılığıyla yaptığınız perakende veya çevrimiçi alışverişlerinizden memnun kalmazsanız veya bunları iade etmeniz gerekirse, ödediğiniz paranın iadesini talep etme tekniğidir.

İadeler genellikle satın aldığınız her ürün için yasal değildir. Örneğin, Fb’de oynadığınız bir oyun için “Altın” satın aldıysanız, bunun için para iadesi yapılmayacaktır. Cell Fee kullanarak alışveriş yapmadan önce, alışveriş yapacağınız internet şirketlerinin sözleşmelerini öğrenmeniz gerekir. Sözleşmelerde bir iade seçeneği varsa ve iade koşullarını da karşılıyorsanız, ilgili platformla iletişime geçmeniz gerekir.

Türk Telekom Cep Fatura Kullanılamıyor Hatası Cevabı

Türk Telekom ile anlaşması olmayan bir noktadan satın alıyorsanız veya hattınız hücresel ücret hizmetine açık değilse, hücresel ücret kullanılamıyor hatası alırsınız. Sorunu çözmek için;

 • Üye perakendecileri test edebilirsiniz,
 • Muhtemelen Hücre Ücreti Hizmetini etkinleştirebilirsiniz.

Cep ÜcretininFaydaları Nelerdir?

Cep telefonu ücreti sağlayıcıları, paraya ihtiyacınız olduğunda veya ceplerinizi evde unuttuğunuzda başvurduğunuz ilk yerlerden biridir. Peki, hücresel ücret hizmeti size ne gibi faydalar sağlar?

 • Cell Fee ile satın aldığınız bir ürünün ödemesini bir sonraki fatura döneminde yaparsınız,
 • Paranızı harcamanıza gerek olmadığında kullanmalısınız,
 • Yetersiz limitli banka kartlarınızı değiştirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir,
 • Kart bilgilerini girmeden hızlı bir şekilde işlem yapmanızı sağlar.
MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade