Türk Telekom Çağrı Bekletme ve Yönlendirme Hizmetleri 2023

Türk Telekom isim hazır kodu, açma, kapama ve isim yönlendirme aktivasyon ve iptal hizmetlerinin tüm detaylarını incelediğimiz bu yazıda, tüm detaylara yer verilecektir. Türk Telekom müşterilerine özel olarak hazırlanan ve kullanımlarına ücretsiz olarak sunulan bu hizmetler, Türk Telekom müşterilerinin kesintisiz iletişimini sürdürürken rahatsız edici aramaları durdurmayı amaçlamaktadır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Türk Telekom Adı Hazır Açılış 2023

Türk Telekom İsme Hazır Servisi, cep telefonunuzda sesli isimlendirme yaparken başka bir kişiden isim almanız durumunda sizi uyaran ücretsiz bir servistir. Sistem ayarları bölümünden birkaç adımla aktif hale getireceğiniz bu fonksiyon, sadece sizi arayan Türk Telekom müşterileri için değil, farklı operatörler için de geçerlidir.

TürkTelekom İsme Hazır Aktivasyon 2023 için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Cep sisteminizin“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Ardından“Arama” kısmına tıklayın ve karar ayarlarına girin.
 • Ekranınızı biraz aşağı kaydırdığınızda fark edeceğiniz“İsim Hazır” bölümüne tıklayıp girdikten sonra hizmeti etkinleştirin.

Tüm Türk Telekom sistem modları için yasal olmasa da, israfı önlemek için ayarlar için sisteminizi açıp kapatmalısınız. İsterseniz, kayıt sürecinin kolayca ilerlemesi için bunu yapın.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Türk Telekom Adı Hazır Kapatma 2023

Cep telefonunuzda sesli arama yaparken sizi kimin aradığını görmek için etkinleştirmiş olabileceğiniz Türk Telekom İsme Hazır Servisi’ni, görüşme sırasında rahatsız edilmemek için devre dışı bırakabilir; sesli veya görüntülü aramalarınıza kesintisiz devam edebilirsiniz. Türk Telekom İsim Hazır Kapatma 2023 süreci için:

 • Sisteminizin“Ayarlar” bölümüne gidin.
 • Ardından“Ara” kısmına tıklayın ve karar ayarları kısmına geçin.
 • Daha sonra ekranda yer alanİsme Hazır” kısmına giriş yapın ve hizmeti pasif hale getirin.

Türk Telekom İsme Hazır Servisi’nden dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar yararlanabilirsiniz ve bu işlemler için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Türk Telekom İsme Hazır Kod Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom İsme Hazır Kod 2023, sisteminizin ayarlar sekmesinden yaptığınız işlemi karar görüntüleme ekranı ile yapabileceğiniz anlamına gelen bir koddur. Sisteminizin ekran tuşları ile yapabileceğiniz bu işlem için herhangi bir ücret ödemek istemezsiniz ve tersine daha hızlıdır.

 • Türk Telekom İsme Hazır Kodu ile İsme Hazır’ıetkinleştirmek için: Sisteminizin karar ekranında“*43#” şeklinde sıralayabilir ve karar tuşuna basabilirsiniz.
 • Türk Telekom İsme Hazır Kod ile İsme Hazır’ıkapatmak için: Bir kez daha karar ekranına gelip“#43#” tuşlamanız yeterlidir.

Türk Telekom İsme Hazır Hizmeti Ücretli mi?

Türk Telekom İsme Hazır Hizmeti hattınızla değil sisteminizle anlık olarak ilişkilendirildiği için herhangi bir ücrete tabi değildir. Cep telefonunuzun farklı özellikleri gibi çalışan İsme Hazır Servisi’ni dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Sesli aramalarınız sırasında sizi arayan kişileri görebilmek için karar hazır servisini açık tutmanızı tavsiye ederiz.

Türk Telekom İsme Hazır Servisi Neden Kapanıyor?

El kitabı ile açma-kapama işlemi gerektiren Türk Telekom İsme Hazır Hizmeti, bazı durumlarda sizin müdahaleniz olmadan rutin olarak kapanabilir. Bu durumların birincil tetikleyicisi olan“Ayar Sıfırlama” işlemi, sisteminizin eski ayarlarına dönmesine neden olur.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

genellikle“Üretim BirimiSıfırlama” olarak bilinen bu işlemden sonra Türk Telekom İsme Hazır Hizmetinin devre dışı kalması normaldir. Burada, İsim Hazır Hizmetini aktif olarak kullanabilmeniz için fikirlerimiz listelenmiştir:

 • Sisteminizi üretim birimi ayarlarına geri yüklerken, Türk Telekom İsme Hazır Hizmeti’ni bir kez daha etkinleştirin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler menüsünden de oluşturulacak olan bu ayar için, belirli durumlarda etkin olup olmadığını test edin.
 • Türk Telekom On-line İşlemler programındaki bilgileri veya ayarları değiştirirken hangi ayarın hangi olasılık üzerinde etkili olacağına dikkat edin.

Türk Telekom İsim Hazır Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Muhtemelen Türk Telekom hatlı cep telefonunuzun ayarlar kısmında İsme Hazır Servisi’ni aktif hale getirdiniz, ancak aktif değil ve sesli arama yaptığınızda telefonunuz hala meşgul çalıyorsa, hattınızın izin verilen seçeneklerini test etmeniz en iyisidir. Sisteminizden kaynaklanmayan bu sorunun çözümü için Türk Telekom Alıcı Şirketlerinden yardım alabilir ya da Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Türk Telekom On-line İşlemler programına giriş yaptıktan sonra “Abonelik ve Hat İşlemleri” bölümüne gidin.
 • Buradan “İsim Şirketleri” bölümüne kadar ilerleyin.
 • Ardından “İsimHazır” bölümüne girin ve “Pasif (Deaktif)” kısmını “Canlı” olarak değiştirin.

İşleminizi tamamladıktan sonra, Türk Telekom On-line İşlemler programından çıkın ve ayarların kaybolmasını önlemek için sisteminizi bir kez daha açıp kapatın.

Türk Telekom Çağrıları Nasıl Yönlendirilir?

Türk Telekom İsim Yönlendirme 2023, iki veya daha fazla hattınız varsa ve tek bir cep telefonundan konuşmak istiyorsanız yapabileceğiniz mantıklı ve basit bir işlemdir. Favori hattınız dışındaki hatlarınızı favori hattınıza yönlendirerek; gelen tüm SMS ve sesli aramaları hattınıza geçirebileceksiniz. Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti’nden yararlanmak için bu adımları takip edin:

 • Gelen tüm aramaları hattınıza yönlendirmek isterseniz:
  • Cep telefonunuzun karar ekranında“**21*YönlendirmeNo#” şeklinde sıralayıp karar tuşuna basabilirsiniz.
  • Bunu kısa mesaj yoluyla yapmak isterseniz,“UY YönlendirmeNo” yazıp“9244“e göndermeniz yeterlidir.
 • Cep telefonunuz meşgul olduğunda ilerlemek istiyorsanız:
  • Karar ekranında“**67*DirectNo” şeklinde sıralamanız yeterlidir.
 • Karara cep telefonunuzdan cevap vermediğinizde adı ilerletmek istiyorsanız:
  • Telefonunuzun arama disiplini içinde“**62*DirectNo” şeklinde sıralamanız ve karar tuşuna basmanız gerekir.
 • Cep telefonunuza ulaşılamadığında ilerlemek istiyorsanız:
  • Sadece karar ekranına gidin,“**61*YönlendirmeHayır” sıralayın ve karar düğmesine basın.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmetini kullanmanıza rağmen, örneğin, tüm cihazlarınız kapalıysa, yönlendirme işlemi gerçekleşse bile karşı taraf“Ulaşılamıyor” uyarısı alacaktır.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Türk Telekom İsim Yönlendirme İptal 2023

Mevcut hatlarınızı yönlendirdiğiniz numarayı kullanmayacaksanız veya yönlendirmeyi değiştirmek istiyorsanız, bu işlem için Türk Telekom İsim Yönlendirme İptal imkanını kullanmanız gerekir. Türk Telekom İsim Merkezi üzerinden, kodlayarak veya arayarak yönlendirme yapmış olsanız da olmasanız da, bu kolay kodlarla Türk Telekom isim yönlendirmenizi iptal edebileceksiniz:

 • Telefonunuz meşgulken yönlendirmeyi iptal etmek için :
 • Telefonunuza ulaşılamadığında yönlendirmeyi iptal etmek için:
 • Telefonunuz cevapsız kaldığında yönlendirmeyi iptal etmek için:
 • Tüm yönlendirmeleri iptal etmek için:
  • sadece ##21# tuşlayın.

Türk Telekom İsim İptali’nin sisteminizde kullanılmasını sağlamak için, sisteminizi açıp kapatmanızı öneririz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Ücretli mi?

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti, sisteminizin ayarları değiştirilerek gerçekleştirilen bir işlemdir. Sisteminizin “Ayarlar” bölümünde değiştirdiğiniz seçenekler için herhangi bir ücret ödemediğiniz gibi, Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti için de herhangi bir ücret ödemezsiniz .

Bunun yanı sıra, gerek operatör hizmeti gerekse sistemin kullanım kolaylığı açısından müşterilere ücretsiz olarak sunulan İsim Yönlendirme Özelliğini dilediğiniz zaman pasif ya da aktif hale getirebilirsiniz; bu işlem için herhangi bir hazır zaman aralığı bulunmamaktadır.

Türk Telekom İsim Yönlendirmeyi Kapatma

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti, kişisel hatlarınız arasında konuşmak için sağlanan bir hizmettir. 2 veya daha fazla cihaz taşıma zahmetinden kurtaran karar yönlendirme hizmeti, manuel olarak girdiğiniz cep telefonu numarasına yönlendirir. Hattınızın Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti kullanılarak kapatılmasını istiyorsanız:

 • Hattınızı size ait olmayan ancak kapatılmış bir hatta veya size ait olan ancak kullanmadığınız bir hatta yönlendirmeniz gerekir.

Örneğin, A hattınızın kapatılmasını istiyorsanız, hattınızı size ait olan ve kapalı olan C hattına yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemden sonra, gelen tüm aramalar için“Ulaşılamıyor” uyarısı alacağınızı ve arayanların bu hat üzerinden size ulaşamayacağını unutmayın.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Ulaşılamıyor Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom hattınıza İsim Yönlendirme Hizmetini kullandığınızda Ulaşılamıyor Hatası alıyorsanız, yönlendirdiğiniz telefon numarasında veya yönlendirme yönteminde bir hata yapmışsınız demektir. Bunun dışında yönlendirme yaptığınız yolun Ulaşılamıyor Hatası Cevabı için yönlendirmeyi kabul ediyor olması önemli olacaktır:

 • Yönlendirdiğiniz yol üzerindeki“444 1 444” numarasını kullanarak Türk Telekom Alıcı Şirketlerinden yardım alabilirsiniz,
 • Yönlendirme yaptığınız yolun yönlendirmeyi kabul edip etmediğini Türk Telekom On-line İşlemler programı üzerinden test edebilirsiniz,
 • Sisteminize ve hattınıza yapılacak yönlendirme için cep telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Hizmeti, 1 hat için 5hatta kadaryönlendirme alabilir. Daha fazla suşu yönlendirmeye çalışıyorsanız, Ulaşılamıyor Hatası almanız doğaldır. İsterseniz, özel bir hat alırsınız ve edindiğiniz yepyeni hatta yönlendirilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

TürkTelekom İsim Yönlendirme Hizmeti 2023 ile suşlarınız arasında yönlendirme yapmanıza rağmen çalışmayan yönlendirmenin birkaç nedeni de olabilir. Hizmetten yararlanma iznine sahip olmama, uygun şekilde yönlendirme yapmama gibi nedenlerle ortaya çıkan İsim Yönlendirme Çalışmıyor sorunu için test etmenizi önerdiğimiz faktörlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
 • Yönlendirme hattı, yönlendirme işlemi için gerekli izinleri sunamıyor olabilir. Türk Telekom On-line İşlemler’e gidin ve“Hat İşlemlerim” bölümünden gerekli izinleri test edin.
 • Yönlendirilecek yol ile yönlendirilen hat da karıştırılmış olabilir; işlemi ilerleyeceğiniz yol üzerinden gerçekleştirmeyi unutmayın.
 • Yönlendirme miktarı yanlış girilmiş olabilir. İsterseniz, tüm yönlendirmeyi iptal edebilir ve yeniden yönlendirebilirsiniz; veya yönlendirme miktarını test edebilir ve bir düzenleme yapabilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Çalışmıyor hatası için gerekli cevap adımlarını uygulamanıza rağmen sonuç değişmezse Türk Telekom İsim Merkezi’nden yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Etkin Ne Anlama Geliyor?

Türk Telekom hattınıza özel bir numara yönlendirirken, iletişimin kesintisiz devam edebilmesi için yönlendirme işleminin yapılıp yapılmadığını test etmeniz gerekecektir. Bu yönetim süreci, Türk Telekom İsim Yönlendirme Etkin metinsel içeriğini görerek gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom İsim Yönlendirme Etkin yalnızca yönlendirme işlemini etkin bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade