En İyi Netflix Lezbiyen Dizileri ve LGBT Filmleri Nisan 2023

En iyi Netflix lezbiyen temalı dizi ve filmlerden birini izlemek için öneriler! 2023 yılında, çoğunlukla IMDb ve Google sıralamasına göre yaygın olarak seçilen derecelendirmeden önce hızlı bir veri olarak; Lezbiyen, kadınlara cinsel veya duygusal çekim hisseden bir bayan olarak özetlenmiştir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Onlar LGBTIQ + mahallesinin üyeleridir. Bu kısaltma (Lezbiyen, Homoseksüel, Biseksüel, Transseksüel, İnterseksüel ve Queer) anlamına gelir. Bu harflerin her birinin kendi kişisel tanımını sembolize eden kişisel bayrağı vardır.

En İyi Netflix TV dizisi ve film önerisi, öneri makalesi AB bölgesinde yaşayan tüm takipçilerimizden biri tarafından yazılmıştır.

Web üzerinde LGBT grubuna ait kişilerin düşünce yapılarını web üzerinde spesifikleştirebilmek ve bu düşünceye sahip bireylerin izleyebileceği güzel filmler ve diziler sunabilmek için başta lezbiyenler için Netflix olmak üzere günden güne tamamen farklı yapımlar bulunmaktadır. Bu yazıda, Netflix’te basılabilecek ve Netflix’te asla öneri işlevleri için basılamayacak lezbiyen temalı dizi ve filmleri sizlerle paylaşacağız. İşte 2023 yılında tercih edilen ve en iyi lezbiyen temalı filmler ve diziler;

The Feels

The Feels, Jenée LaMarque tarafından yazılan ve yönetilen 2017 yapımı bir Netflix filmidir. Andi ve Lu’nun yaklaşan düğünlerini kutlamak için lezbiyen bir bekarlığa veda yolculuğuna çıkan bir grup arkadaşın doğaçlama komedisidir. Lu, çevresindeki herkese, alkol tüketmenin ve hiçbir zaman tam olarak farkında olmamanın bir sonucu olarak hiçbir şekilde orgazm olmadığını itiraf eder.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Bekârlığa veda partisini eğlenerek geçirmek için çıktığı keyifli hafta sonu yolculuğu plana uygun gitmez ve işler rayından çıkar. Bu durum herkesin inanç, aşk ve ilk orgazmları gibi konular üzerinde düşünmesine ve kafa yormasına neden olur. Filmin gelişmeleri de bu fikirler üzerinden ilerliyor.

IMDb Google Beğeni Ücreti
5,1 %73

Ördek Tereyağı

Miguel Arteta’nın yönettiği ve Mel Eslyn’in yapımcılığını üstlendiği bir Netflix yapımı. Film, arkadaşlıklarında ve bazı duygusal ya da cinsel ilişkilerinde gördükleri sahtekârlık ve ikiyüzlülükten bıkmış ve bunalmış 2 kadın hakkında.

Aralarındaki yakınlığı ve her saat yeniden yaşayabilecekleri cinsel deneyimlerini yaratmak için herhangi bir çözüm keşfederek, zevk, şevk ve yakınlık gibi olguları yeniden düşünmeleri ve sorgulamaları gerekir.

IMDb Google Beğeni Ücreti
5,3 %64

The Half Of It (If You Solely Knew)

Alice Wu’nun yönettiği bu LGBTI+ The Half Of It, arkadaşının hoşlandığı kadını etkilemesine ve elde etmesine yardımcı olmaya çalışan, ancak aynı kişiden hoşlandığını takdir eden genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Netflix’te en çok izlenenler arasında.

IMDb Google Beğeni Ücreti
6,5 %97

Elisa Y Marcela

Isabel Coixet’in yönettiği bu Netflix lezbiyen filmi, İspanya’daki ilk eşcinsel evliliği yapan Elisa ve Marcela’nın hayatlarını anlatıyor. Marcela Gracia Ibeas, Elisa Sanchez Loriga ile fakültenin ilk gününde tanışır. İkili kısa sürede birbirlerini kollamaya başlar ve aralarında detaylı bir bağ oluşur. Zamanla bu bağ arkadaşlığın ötesine geçmeye başlar ve ikisi arasındaki bağ üniversitede çok farklı bir şekilde ortaya çıkar.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
IMDb Google Beğeni Ücreti
6,5 %94

Gerçekten İyi Hisset

Netflix’in çok sevilen lezbiyen dizisi Really Feel Good’un özeti; yeni hedeflerle yepyeni bir hayata yelken açan Mae, hayatının 2. baharında George adında bir kadınla tanışır. Heteroseksüel tercihli George ve Mae birbirlerini gördükleri anda aşık olurlar. Fantastik bir ilişkinin kapılarını aralayan Mae ve George, mutluluklarının baharında olsalar da, geçmişte yaptıkları hatalar peşlerini bırakmaz ve sürekli onlarla yüzleşmek zorunda kalırlar.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,5 %91

Hayalet: Tepedeki Ev

Bazı sahnelerde lezbiyen ilişkilerin yer aldığı fotoğraf çekme temalı otantik bir Netflix dizisi. Korku – Drama olarak da kategorize edilebilecek bu dizi kesinlikle bir roman uyarlamasıdır. Dizinin geleneksel bir “perili ev” hikayesini akla getirmesine izin vermeyin. yedi kişiden oluşan büyük bir aile grubu ve yaz mevsiminin başında taşındıkları evlerinde meydana gelen gizemli olaylar hakkında. Dizinin içeriği, sahneleri ve entrikaları gerçekten takdire şayan. Bu dizi, ruhlar dünyası modelinde korku ve üstün bölümlerdeki lezbiyen sahneleri seven birçok kişi tarafından gerçekten yararlıdır.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,6 %95

The Haunting BLY Malikanesi

The Haunting: Genellikle Tepedeki Ev’in devamı olarak bilinen BLY Manor Netflix dizisi, bir kez daha ruhlar dünyası modelinde bir korku ve üst bölümlerde lezbiyen sahnelere sahip. Yayınlandığı günden bu yana ilk 10’a girmeyi başaran dizi, 1980’ler İngiltere’sinde bir malikânede yaşanan hikâyeleri konu alıyor.

Yeğenlerinin hayatını kaybetmesinin ardından amcaları onlara bakması için bir dadı aramaya başlar. Henüz 6 aylık olan bu dadı, Londra’daki yeni reklam filmini görünce başvurur ve işe alınıp malikaneye yerleştirilse de, malikanede yaşadıkları endişe ve bahçıvanla olan ilişkileri dizinin en sürükleyici bölümünü oluşturuyor.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,4 %88

Orange is The New Black

Belki de son yılların en yaygın Netflix lezbiyen temalı dizilerinden biri. Uyuşturucu ticaretiyle ilgilenen genç bir kadın, ticareti sırasında polisten kaçmasına yardım etmek isteyen başka bir genç kızla yakalanır ve hapse gönderilir. İkisinin aynı hapishanede olması ve birlikte deneyimledikleri olaylar, ilişkilerine benzersiz bir zevk katıyor ve güzel duygular yaşamalarını tetikliyor. Her türlü çeşidi olan bu Netflix lezbiyen dizisi herkes tarafından çok sevildi.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
IMDb Google Beğeni Ücreti
8,3 %95

Mavi En Sıcak Renktir

Altın Palmiye ödüllü bu Netflix lezbiyen filmi, gösterime girdiği günden bu yana ününü korumayı başardı. Adele adında Fransız bir genç, bir barda Emma adında genç bir kadınla tanışır ve ona aşık olur. Mavi En Sıcak Renktir, bu ikili arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Bir çizgi roman e-kitabından uyarlanan bu film, izleyicilerini fazlasıyla tatmin etmeyi başardı.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,7 %85

Ancak ben bir Amigo Kızım

Liseli bir kadının hayat hikayesini anlatıyor. Filmin adından da anlayabileceğiniz gibi, o bir amigo kız. Ekipteki kadınlara olan merakı ve ailesinin bunu fark etmesi nedeniyle terapi için bir terapiste yönlendiriliyor. Cinselliğin yanı sıra komediyi de barındıran bu Netflix filminde hem kıs kıs gülebilir hem de düşünceli dakikalar geçirebilirsiniz.

IMDb Google Beğeni Ücreti
6,7 %91

Carol

Carol, tüm zamanların en iyi lezbiyen filmlerinden biri olarak bilinir. Orta yaşlı bir kız olan Carol, Amerika’da neşeli ve imrenilecek bir hayat yaşamaktaydı. Evliydi ama mutsuz bir evliliği vardı. Kocasından boşanmak ve kızının velayetini almak için var gücüyle çalışıyordu. Bankacı olan genç bir kızla tanışması onun için birçok şeyin başlangıcı oldu. iki kadın birlikte uzun bir araç yolculuğuna çıktılar ve yolculuk sırasında aşk dışında yaşayabilecekleri maceralar filme harika bir hayat veriyor.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,2 %88

Circumstance – Durum

Sundance Film Yarışması’nda İzleyici Ödülü kazanan bu lezbiyen film, hayatlarının baharında olan 16 yaşındaki iki kadın arasındaki gizemli ilişkiye odaklanıyor. Kadınlardan birinin ağabeyi bu ilişkiyi öğrendiğinde, olaya bakış açıları nedeniyle karşılaştıkları durum oldukça sürükleyici.

IMDb Google Beğeni Ücreti
6,9 %78

İtaatsizlik

Disobedience’ın konusu – Disobedience lezbiyen filmini Netflix’te izleyebilirsiniz: New York’ta oldukça tuhaf bir hayat yaşayan Ronit, babasının vefatından sonra hissettiği yalnızlık nedeniyle Londra’ya dönmeye karar verir. Şimdiye kadar çok yakın bir ikili olan kız arkadaşıyla Londra’da bir kez daha bir araya gelmeleri, kimliklerini yeniden düşünmelerini tetikleyecektir.

IMDb Google Beğeni Ücreti
6,6 %85

Şeker Telaşı

Sugar Rush, 2 sezon ve 24 bölümden oluşan bir Netflix lezbiyen dizisidir. Kim adında genç bir kadın, eşcinsel mahallesinin başkenti olarak kabul edilen İngiltere’nin Brighton kentine gider. Tam burada, duyguları arkadaşlığın ötesine geçen ve ona aşık olan 15 yaşındaki Sugar ile ayrıntılı bir arkadaşlık kurar. Bir fakülte kutlamasındayken, ilaçların etkisi altında ilk öpüşmelerini yaşarlar ve ilişkileri hızla devam eder.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,9 %90

Numara yapmak

iki genç lezbiyen kadın ve onların ilişkileri hakkında. Bu kadınlar okulda son derece popülerdir ve sürekli birbirleriyle rekabet halindedirler. Okulun gözdesi olma çabaları sırasında, bir kutlama olayların gidişatını değiştirir. Kutlamada sevgili olduklarını düşündükleri kişilere durumun böyle olmadığını anlatmaya çalışırlarken, birilerinin aşk ve kıskançlık duyguları tavan yapar.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,6 %90

Dudak Servisi – Ruj Lezbiyenleri

İskoçya ülkesinde yaşayan bir grup lezbiyen kadının hayatını konu alıyor. Kendilerine Lipstick lezbiyenleri adını veren bu kadın grubunun yolculuğu 2 sezonda tam 12 bölüm sürdü. Bir fotoğrafçı ile çocukluğundan beri aşık olan bir arkadaşı arasında başlayan bağ, tüm şehirde yaşayan lezbiyenlerden oluşan bir mahalleye doğru ilerliyor.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,6 %90

L İfadesi

Lezbiyen kadınların hayatlarını ve yaşamlarını tasvir etmek için yapılan birçok eser arasında belki de en göze çarpanıdır. Gerçekten çok etkili, otoriter bir lezbiyen iş kadını ve onun gibi 6 farklı lezbiyen kadının maceralarını takip ediyor. Dizide, evli bir çift bebek bakıcısı ararken, bu gruptaki birçok lezbiyenden birine baskı yapması ve bu gruptaki birçok lezbiyenden birini sırf lezbiyen olduğu için tercih etmemesi dizinin gidişatını belirliyor. Bir diğer dikkat çekici unsur ise 5 sezon ve toplamda 70 bölümden oluşan dizinin isimlerinin her birinin “L” harfi ile başlaması.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,6 %92

Yersiz Yurtsuz Kadın

İnsanların cinsel gücünü emerek yaşamını sürdüren doğaüstü bir yaratık olan Bo, geleneksel bir insan gibi ailesiyle birlikte büyümüştür. Erkek arkadaşıyla cinsel ilişkiye girdiğinde ve o öldüğünde, ilk ilişkisinden dolayı kendisiyle ilgili bir şeylerin yanlış olduğunu fark etti ve Fae olarak bilinen efsanevi bir yaratığın soyundan geldiğini anladı. O günden sonra tüm taşlar yerine oturur.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
IMDb Google Beğenme Ücreti
7,7 %90

Kadifeyi Devirmek

Öncelikle Sarah Waters’ın aynı adlı kitabına dayanıyor. Rachel Stirling ve Keeley Hawes’in başrollerini paylaştığı lezbiyen drama Tipping The Velvet, toplamda üç bölümden oluşmasına rağmen izleyicileri üzerinde derin bir etki bırakıyor. Nan Astley dizinin ana karakteri ve o dönemdeki aşırı tepkilere rağmen İngiltere’de yaşamaya çalışan bir lezbiyen rolünde. Tepkilere dayanamayan tiyatro oyuncusu, aşık olduğu kadını da yanına alarak İngiltere’ye gitmek üzere şehri terk eder. Ancak aşağıda listelenen gelişmeler hiçbir koşulda hayal ettikleri gibi değildir.

IMDb Google Beğenme Ücreti
8,9 %89

The Fosters – Şu anda

The Fosters lezbiyen dizisi 4 sezon ve 99 bölümde izleyicileriyle buluştu. Tamamen farklı 20 yarışmaya aday gösterildi ve 7 ödül kazandı. Bu mükemmel dizi, lezbiyen bir çiftin ve onların organik çocuklarının hayat hikayesini takip ediyor. Birçok {çiftten} biri polis memuru, diğeri ise bir eğitmen. Çocukları ve meslekleriyle ilgili deneyimleri oldukça sürükleyici.

IMDb Google Beğenme Ücreti
8,0 %94

Hiçbir Yerin Güneyi

South of Nowhere bir Amerikan gençlik draması ve lezbiyen drama dizisidir. Ohio’dan Los Angeles’a taşınan bir ailenin hayatlarını konu alır. Çocuklarını eğitim için gönderdikleri devlet üniversitesinde, ailenin deneyimleri kendilerinin bile olağandışı bulduğu tuhaflıklarla doludur. Evin 3 kızından biri olan Spencer, monoton ve sorunlu hayatına renk katmaya çalışır. Kolejdeki en yaygın kadınlardan birine, birçok erkekle birlikte olmuş bir kadına aşık olur. Ancak bunu ona nasıl açıklayacağını bilemez ve doğru zamanı yakalamaya çalışır.

IMDb Google Beğenme Ücreti
8,1 %91

Olabilirsin Tavsiye ve stratejiler için farklı makalemizde çeşitli türlerde en iyi Netflix dizilerinden birini öğrenmenizi savunuyoruz. Ayrıca dizipal ve selçukspor ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade