Nisan 2023 için En İyi Netflix Gerilim ve Korku Filmleri

2023’te standart olan en iyi Netflix gerilim ve korku filmleri! Tavsiye, çözümler, ruhlar dünyası, paranormal olaylar için Netflix sinema filmlerini kucaklayacağız. Netflix’teki +16 ve +18 güzel korku – gerilim filmlerinden ve akşamları zevkle izleyebileceğiniz güncel içerik materyallerinden bahsedeceğiz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Aşağıda listelediğimiz tüm koku-gerilim filmleri Netflix’te yer alıyor ve müşterilerin en çok izlediği ve beğendiği filmleri kapsıyor. Konusunu istediğiniz filme bakmak için Netflix’e girebilir ve arama bölümünden filmin kimliğini arayabilirsiniz. Kontrol listemizde olmayan ancak istediğiniz sinema filmleri varsa, bunları geri bildirim bölümünde bizimle ve farklı okuyucularla paylaşabilirsiniz. Aşağıda 2023 yılının en etkili Netflix korku ve gerilim filmleri listelenmiştir;

 • Dikkat Etme
 • Lanetli Üzüm Bağları
 • Mirage
 • Yok Oluş
 • Annabelle
 • Havari
 • Arınma Gecesi
 • Tavuk Tarlası
 • Nefes Alma
 • Hush
 • Jane Doe’nun Otopsisi
 • The Shallows
 • Kargo
 • Yararsız Soyun Günü
 • Gerald’s Rekreasyon
 • Tau
 • Golem

Dikkat Etmeyin

 • IMBD Sıralaması: 6.1
 • Google Beğeni Payı: 88
 • Film Uzunluğu 1 saat 38 dakika

angel Gómez Hernández, 2020 yazında, ilk adı Do not Pay attention olan İspanyol filmi Do not Pay attention’ı yazdı ve yönetti. Filmin konusu bir ailenin yaşamı üzerinden gelişiyor. Bu hane, kendilerine harap bir ev satın alır ve onu restore etmek ve tanıtmak amacıyla bir ev satın alır.

Evin en küçüğü olan 9 yaşındaki Eric, evin tadilatı boyunca çok sıra dışı davranışlar sergiler. Bu olaylar Eric’in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanır. Bedeni öbür dünyaya intikal etmiş olsa da, Eric’in ruhu yine de eve musallat olur. Film, bu ruhun varlığını göstermek için bilimsel analizler bağlamında gelişir.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Lanetli Bağlar

 • Google Beğen Paylaş: 55
 • Uzunluk 1 saat 33 dakika

Netflix yapımı lanetli bağlar korku filminin konusu, rutin bir hayat yaşayan bir kızın nişanlısının İtalya’daki annesine gitmek istemesiyle değişen durumlar bağlamında doğuyor. Kızıyla birlikte bu yolculuğa çıkarken, kızını elinden almaya çalışan lanetli bir çeteyle zorlu bir mücadele vermek zorundadır.

Mirage

2018 yapımı Netflix filmi, bazı bilim kurgu sinema filmlerinin yanı sıra birçok korku-gerilim sınıfı arasında yerini alıyor. Filmin konusu, evdeki ve zamandaki bir sebep sonucu 25 yıl geriye giden kahramanımız, küçük bir çocuğun hayatını kurtarıyor. Ancak bu örnek onun kendi kızını kaybetmesine neden olur. Kızını bir kez daha kurtarmak isteyen kahramanımızın yolculuğunu anlatıyor.

Özellikle La Casa de Papel takipçilerinin en sevdiği karakter olan Profesör Mirage filmde canlandırılıyor. Bu durum, birçok La Casa de Papel takipçisinin filme olay örgüsü dışında bakmasına neden oldu. IMDB puanı yedi.4 ve Google sıralaması %92 olan film, tartışmasız izlenmesi gereken birçok sinema filmi arasında yer alıyor.

Annihilation

2018 yapımı Netflix korku filmlerinden bir diğeri olan Annihilation – Yok Oluş filminin başrolünde sinemaseverlerin yakından tanıdığı Natalie Portman yer alıyor. Bilim kurgu ve korku tarzında olan filmin konusu, Natalie Portman’ın gizli bir görevde kaybolan biyolog kocasını aramak için gizemli bölgeye giderek kocasını aramasını anlatıyor. Filmin IMDB puanı 6.8, Google sıralaması ise %77 ve bakılması gereken birçok sinema filmi arasında yer alıyor.

Annabelle

IMDB puanı 5.4 ve Google sıralaması %77 olan Netflix annebelle filmimizin konusu, toplanmayı seven eşine vintage bir oyuncak hediye eden kocanın, bebeğin nelere yol açacağını fark etmemesi. Tam bir korku tadında olan film tıpkı Korku Seansı filmi gibi sadece birkaç sınıf altı olarak kayıtlara geçiyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Havari

2018 yapımı Netflix filmi Apostle, özellikle gizemli ekipler, tarikatlar ve ritüellerle ilgili sinema filmlerini seven izleyiciler için gerçekten tatmin edici bir film. IMDB puanı 6.3, Google %72 olan korku filminin konusu, gizli bir tarikat tarafından kız kardeşinin birçoğunu gizli bir tarikatın kollarından kurtarmaya çalışan bir erkek kardeşin hayatını anlatıyor.

Arınma Gecesi – Purge Night time

Birçok sinema filmi çekilen Arınma Gecesi koleksiyonu, Amerika’nın her yıl 12 saat boyunca tüm suçları serbest bırakarak ülke içindeki suçları azaltma seçimini konu alıyor. Bu 12 saat boyunca adam öldürme, hırsızlık, tecavüz, işkence, haneye tecavüz gibi tüm suçlar serbest bırakılıyor ve isteyen herkes sokağa çıkıp birbirini öldürebiliyor. Netflix’te yayınlanan film, bu paralı askerleri ve farklı katilleri ortadan kaldırmak isteyen bir grup insanın hikayesini ve federal hükümetin yoksul insanları öldürmek için gizlice paralı askerleri nasıl kiraladığını anlatıyor.

Tavuk Tarlası

Filmin konusu, yazar Josh Malerman’ın 2014 yılında yazdığı romana dayanıyor ve çocuklarıyla birlikte doğaüstü yaratıklardan kaçmaya çalışan bir kızın hikayesini anlatıyor. Kaçış boyunca gözlerini açmamaları gerekiyor ve film izleyicilere gerçekten endişe ve gerilim hissettiriyor.

Nefes Almayın – Nefesinizi Koruyun

Nefes Alma’da bir grup hırsız, girdikleri evin sahibinin kör ve çok zararlı bir adam olduğunu öğrenir. Oldukça etkili bir şekilde işlenen konu, izleyicileri psikolojik olarak geriyor.

Hush

IMDB’de 6,6 gibi ortalamanın üzerinde bir puana sahip olan filmde, yazar olarak çalışan sağır bir kadın, evde dizüstü bilgisayarıyla uğraşırken aldığı mesajı açar ve birisinin evin dışından onu izlediğini ve görüntülerini çektiğini görür. Dışarı çıktığında, maskeli bir katilin evine girmeye çalıştığını fark eder. Olaylar oradan başlar ve aşırı kazancımla devam eder.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Jane Doe’nun Ölüm Sonrası

Aynı adli tıp ekibinin bir parçası olan baba ve oğul, küçük bir şehirde yaşamaktadır. Er ya da geç karşılaştıkları bir ceset üzerinde otopsi yapmaya başlarlar. Ancak cesette gizemli ve korkutucu yaralar vardır. Cesedin gizemini çözmeye çalışan baba-oğulun hikâyesini anlatan film IMDB’de 6,8 puana sahip.

The Shallows – Karanlık Sular

2016 yapımı film; göz atma ve köpekbalığı saldırısını konu alan korku temalı bir Netflix filmi. Özet olarak; kıyıya yakın bir kayalıkta mahsur kalmayı anlatıyor. Filmin başrol karakterini hepimizin birçok sinema filminden tanıdığı Blake Vigorous canlandırıyor.

Kargo

Sherlock koleksiyonunun başrol oyuncularından Mart’in Freeman tarafından canlandırılan karakterimiz, korona virüsü gibi bir salgının ortaya çıkmasının ardından küçük kızını emanet edebileceği birini aramaktadır. Bu arayış Avustralya’nın vahşi doğasında devam eder ve stres artmaya başlar. Filmin IMDB notu 6.3, yani normalin biraz üzerinde.

Yararsızlar Günü Bloodline

Dünyayı yok etmeye çalışan yarı zombi yarı insan bir yaratık ve onu engellemek isteyen mahallenin kıyasıya rekabetini konu alan filmin IMDB puanı üç,4. Ancak filmi izleyen bazı izleyiciler filmi takdir ettiklerini söyledi.

Gerald’s Recreation

Öncelikle StephenKing’in romanından uyarlanan filmin konusu, güzel vakit geçirmek isteyen bir çiftin göl kenarındaki bir eve gitmesi, burada Gerald’ın çeşitli fanteziler için eşi Jessie’yi yatağa kelepçelemesi ve Gerald’ın bir kaza sonucu ölmesi. Yatağa bağlı kalan Jessie, evde başka birinin daha olduğunu fark eder ve gerilim dolu sahneler başlar.

Tau

2018 yapımı bir diğer film, bir bilim insanı tarafından konu olarak kullanılmak üzere kaçırılan bir kızın yüksek teknolojili bir hapishaneden kaçışını anlatıyor.

Golem

Tarihin en korkulu rüyası olan veba tüm şehre yayılır. Sonra kısır bir kadın çamurdan bir bebek yaratır ve onu düşmanlarıyla savaşmak için kullanır.

Yukarıda, şimdi sizin için Netflix’teki 15 korku ve gerilim filmini listeledik. İsterseniz, Netflix’in en sıcak koleksiyonu makalemizden çeşitli türlere uygun koleksiyona göz atabilirsiniz.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade