En İyi Gençlik ve Lise Filmleri 2023 Netflix ve Diğerleri

Sinemaseverler, her dönem bambaşka uluslar tarafından etkin bir şekilde çekilen gençlik ve lise filmlerine ilgi gösteriyor. Genç bireylerin yanı sıra her yaş grubundan bireyler tarafından benimsenen gençlik filmleri, yüksek okul ve üniversite gibi yerlerde bireylerin yaşadığı bambaşka olayları anlatıyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Sanatsal ve sürükleyici gençlik filmlerini izlemek isteyenler için sayısız seçenek var. Netflix için seçilen ve tercih edilen lise ve gençlik filmleri, yüksek IMDB puanlarıyla dikkat çekiyor. 2023’te moda önerilerle her türden sinema filmi

Meydan Okuma X

Challenge X filmini 1. sıraya koymamızın nedeni, hayranlıkla izleyebileceğiniz gençlik ve olaylardan üretilmiş bir film. 90 ‘lık Google beğenisi ve 6.6 IMDb puanı ile önereceğimiz 2023 yapımı komedi, dram ve eğlence tarzı bir film. IMDb puanının sizi aptal yerine koymasına izin vermeyin, son derece gerçekten yararlı gençlik sinema filmleri arasında yer alıyor.

On Yedinin Kıyısında

Genç bireylerin hayatları her zaman çalkantılı ve dikkat çekici olmuştur. Nadine Franklin isimli bir gencin başından geçen olayları anlatan The Edge Of Seventeen, Netflix platformunun gençlik filmleri arasında yer alıyor. Lise hayatına devam eden Nadine, en yakın arkadaşının erkek kardeşiyle ilişki yaşadığını öğrenince öfkelenir. Gençlik öfkesinden kurtulmak isteyen karakterin psikolojik mücadelesi anlatılıyor. IMDB puanı yedi.3 olan filmde tanınmış oyuncular rol alıyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Daha Önce Sevdiğim Tüm Erkeklere

Aynı adlı romandan uyarlanan To All The Boys I’ve Cherished Earlier than, 2018 yılında gösterime girdi. Gençlik tarzındaki birçok Netflix yapımından biri olan To All The Boys I’ve Cherished Earlier, IMDB’den yedi,2 puan almayı başardı. Büyük yaratıcılığıyla dikkat çeken Lara, hoşlandığı erkeklerle gizlice konuşmak için mektup yazmayı tercih ediyor. Yazdığı mektupları göndermeyen ve gizli bir yerde saklayan Lara, bir gün mektupların hepsinin ev sahiplerine ulaştığını fark eder.

Basit A

Başrollerinde Emma Stone ve Amanda Bynes gibi sinemaseverlerin yakından tanıdığı isimlerin yer aldığı Simple A, 2010 yılında yayın hayatına başladı. Netflix platformundaki birçok gençlik yapımından biri olan Simple A, birkaç kızın psikolojik sorunlarını konu alıyor. Genç ve cazibeli bir kadın olan Olivia, insanların kendisi hakkında konuştuğunu öğrenecektir.

Kurun

Gençlik tarzının yanı sıra komedi ve romantizm gibi türleri de kapsayan Set It Up, Netflix platformundaki birçok moda sinema filmi arasında yer alıyor. 2018 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Claire Scanlon üstleniyor. Zoey Deutch ve Glen Powell gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film, kurumsal hayatın derinliklerine ilgi duymayan gençlerin yaşadığı olayları anlatıyor. Aşk ilişkilerini de içeren film, komedi severler için öne çıkıyor.

İbiza Aşk Sarhoşu

Aşk ve gençlik tarzı sinema filmleri her zaman izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Gwen Elizabeth ve Michaela Watkins gibi genç ve seçkin oyuncuların rol aldığı Ibiza Love Drunk, Netflix platformunda gösterime girdi. 2018 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Lauryn Kahn üstleniyor. En yakın arkadaşlarıyla birlikte bir iş seyahatine çıkan Harper, tutkulu bir aşkı deneyimleyecek. İş ve aşk arasında kalan Harper’ın maceraları anlatılıyor.

Gerçeklik Aşırı

Netflix platformunun eşsiz sinema filmlerinden biri olan Realityhigh, lise yapımlarını seven bireyler için öne çıkıyor. Lisede araştırma yapan Dani, dikkat çekmeyi sevmiyor. Olağanüstü bir genç kadın olan Dani, tercih ettiği bir çocuğa aşık olur ve hayatı değişir. Modaya uygun sosyal medya içeriklerini de barındıran film 2017 yılında gösterime girdi. Fernando Lebrija’nın yönettiği yapımın başrollerinde Nesta Cooper ve Keith Powers yer alıyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Son Yaz Zamanı

Sevilen TV koleksiyonu ve film platformu Netflix, her aralıkta kârlı yapımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. 5.iMDB puanı 5 olan The Final Summer Time, üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencilerini konu alıyor. Üniversite öncesi geçtiğimiz yaz sezonu gezisinde bir araya gelen gençlerin yaşadıkları eğlenceli olaylar dikkat çekici bir şekilde anlatılıyor. 2019 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini William Bindley üstleniyor.

İlk Tanıştığımızda

Türkçeye “İlk Tanıştığımız Gece” olarak çevrilen Netflix filmi When We First Met, 6,4 IMDB puanına sahip. Olağanüstü bir buluşmada tanıştığı kadına aşık olan genç adam, bu isteği uğruna sayısız macera yaşamak zorunda kalıyor. Komedi ve romantizm türlerinin de ağırlıkta olduğu filmde, zaman yolculuğuna eşdeğer inanılmaz bölümler de yer alıyor. Aşk, yolculuk ve romantizm arayışındaysanız, 2018’de vizyona giren filmi seçebilirsiniz.

Düşmeden Önce

Birçok gençlik filminden biri olan Earlier than I Fall, dramatik konusuyla izleyicinin dikkatini çekiyor. Ry Russo-Younger ‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu yapım, özel hikâyesiyle göz dolduruyor. Sevilen lise arkadaş grubunun bir üyesi olan Samanta, arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği bir kazanın ardından dikkat çekici bir zaman döngüsüne girer. Samanta kaza gününü tekrar tekrar yaşayacaktır. Koleksiyonun birçok başrol oyuncusu arasında Zoey Deutch ve Cynthy Wu gibi isimler yer alıyor.

Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcılığı konusu geçtiğimiz yıllardan bu yana çeşitli yapımlarda işlendi. Sinema sektörünün kârlı yapımlarından biri olan Bebek Bakıcısı 2017 yılında gösterime girdi. Komedi ve gençlik türlerinin hakim olduğu film, genç bir kadının yaşadığı gerilimli olayları anlatıyor. Korkunç olaylar yaşanacak olsa da bu durumlar komedi temasıyla ele alınıyor. Brian Duffield’in yönettiği filmde Judah Lewis ve Robbie Amell gibi oyuncular rol alıyor.

Alex Strangelove

Lise yıllarının sonlarında Alex, çok sevdiği kız arkadaşıyla birlikte neşeli bir hayat sürmektedir. Katıldığı bir kutlamada tanıştığı kişi nedeniyle iyi giden hayatı değişir. Cinsel kimliğini sorgulamaya başlayacak olan Alex’in psikolojik yaşamı filmin konusunu oluşturuyor. Netflix LGBT temasını işleyen Alex Strangelove filmi, Netflix platformundaki pek çok seçkin yapım arasında yer alıyor. Craig Johnson’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde Michael Abela ve Brendan Archer gibi isimler yer alıyor.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Küçük Şeytan

Netflix’in korku ve komedi türündeki filmi Little Evil, şüphesiz Netflix’in dikkat çeken sinema filmlerinden biri. Her zaman hayalini kurduğu kızla evlenmeyi başaran Gary, eşi ve üvey oğluyla birlikte neşeli bir hayat sürmektedir. Üvey oğluyla yakından ilgilenmeye çalışan baba, oğlunun şeytan olmasından korkmaktadır. 2017 yılında gösterime giren ve gençlik dönemi yapımlarından biri olan Little Evil, IMDB’de 5,7 puan almıştır.

Herhangi bir birey olun

Herkesin ortak hayali, dünya tarafından tanınan bir yıldıza dönüşmektir. Herhangi Biri Ol, tanınmış bir karakterin yaşadığı stresleri anlatıyor. İnsanların ilgisinden sıkılan Jordan, bu hayattan kurtulmak için bir şehre yerleşmeye karar verir. Birçok komedi ve gençlik filminden biri olan Netflix yapımı, Joshua Caldwell tarafından yönetildi.

İyi Buluşma

Genç bir çocuk, olgunluğa adım atarken kimlik karmaşası yaşar. Performansı ve merak uyandıran konusuyla öne çıkan İyi Randevu’nun yönetmenliğini Chris Nelson üstlendi. Romantik komedi tarzındaki gençlik filminin başrollerinde Noah Centineo ve Odisseas Georgiadis gibi isimler yer alıyor. 2019’da vizyona giren Netflix filminin IMDB puanı ise 5,8 .

Sierra Burgess Bir Ezik

Son zamanların beğenilen Netflix gençlik yapımlarından Sierra Burgess Is a Loser, 2018 yılında gösterime girdi. Yönetmenliğini Lan Samuels’in üstlendiği filmin kadrosunda Shannon Purser ve Kristine Froseth gibi isimler yer alıyor. Sierra harika ve zeki bir kadın olmasına rağmen, farklı arkadaşları tarafından bir ezik olarak görülüyor. Bir hata yapıp yakışıklı bir çocuğa mesaj attıktan sonra işler değişir. Dürüst bir gençlik filmi olan Sierra Burgess Is a Loser’ın IMDB puanı 5.9‘dur.

Romantik Değil mi

Natalie, ülkedeki en önemli kârlı mimarlardan biri olmak için çalışmaktadır. Çalışmaya devam ederken bir hapishane hırsızı ile karşılaşır ve hayatı değişir. Natalie bilincini kaybeder ve gözlerini açtığında özel bir hayat yaşar. Romantik komedi tarzının karlı bir örneği de olabilecek Romantik Değil mi, 2019’da gösterime girdi.

Devam Et

Genellikle Gençlik Ateşi ya da All or Nothing olarak bilinen Netflix filmi Carry It On, 2000 yılında gösterime girdi. Peyton Reed’in yönettiği film, geçmişte çekilmiş olmasına rağmen günümüzde de beğenilmeye devam ediyor. Kristen Dunst ve Eliza Dushku gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı film, bir lise takımına tezahürat yapan kadınların yaşadıklarını konu alıyor.

Öpüşme Çizmeleri

Klişe hikâyesine ya da sahnelerine rağmen The Kissing Boot izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı ve IMDB’de 6,1 puan aldı. Vince Marcello’nun yönettiği ve Joey King ve Joel Courtney gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film 2018 yılında gösterime girdi. Gençlik sınıfının ihtiyaç duyduğu pek çok yapım arasında yer alan film, Netflix platformunda gösterime girdi. Okuldaki bahar yarışması için özel bir kabin hazırlayan arkadaşlar, başarıya ulaşmaya çalışmalıdır.

30 Yaşında

“Keşke 30 Olsam” filmi, adından da anlaşılacağı üzere gençlik dönemine dair bir film. Lise hayatına devam eden gençler, yetişkin hayatı yaşamak istedikleri için 30’lu yaşların hayalini kurarlar. Bu isteği gerçek olan kadın, gençliğin değerini anlayacaktır. 2004 yapımı koleksiyonun kadrosunda Jennifer Garner ve Ludy Greer gibi isimler yer alıyor.

Vahşi Genç

Popy, bir genç olarak hem üniversite hem de ev hayatında karmaşık bir dönemden geçer. anne ve babasıyla da sorunlar yaşayan {Genç}, olgun bir kadına dönüşmeyi bir türlü başaramaz. Anne ve babası tarafından yatılı okula gönderilen genç kız, onların isteklerini yerine getirebilecek midir? Emma Roberts ve Aidan Quinn gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı koleksiyonun yönetmen koltuğunda Nick Moore oturuyor.

Uzun Kadın

Bir Netflix yapımı olan Tall Woman, samimi bir ortama sahip gençlik filmlerini seven bireyler için öne çıkıyor. Genç ve zarif bir kadın, özgüveni için mücadele etmeye karar verir. Arkadaşlarına kıyasla gerçekten uzun bir tepeye sahip olan kadın, fiziğini beğenmese de bu gerçeği kabullenmeye ve dik durmaya karar veriyor. 5,2 IMDB puan ına sahip olan film 2019 yılında gösterime girdi. Başrol karakterini canlandıran Ava Michelle, karlı verimliliği ile birlikte dikkatleri üzerine çekti.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Muhteşem Şimdi

Shailene Woodley ve Miles Teller’ın başrollerini paylaştığı The Spectacular Now, Netflix’in en kârlı gençlik filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eski kız arkadaşını anlamakta zorlanan Sutter, Aimee ile tanıştıktan sonra başka bir şekilde düşünmeye başlayacaktır. 2019’da vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini James Ponsoldt üstleniyor.

Clueless

Nostaljik gençlik filmlerini seven bireyler için öne çıkan Clueless, Netflix platformunda gösterime girdi. Emma romanından etkilenerek sinemaya uyarlanan film, lise öğrencilerinin hayatlarını anlatıyor. Tercih edilen bir moda kadını olan Cher Horowitz, üniversitenin sönük öğrencilerinin kıyafetlerini değiştiriyor. Eğlenceli bir konuya sahip olan filmin IMDB puanı ise 5,7.

Saksı Çiçeği Olmanın Faydaları

Tedavi gördüğü psikolojik hastalıklardan taburcu olan ve lise eğitimine devam etmek isteyen Charlie’nin hikâyesini anlatan The Perks Of Being A Wallflower 2012 yılında gösterime girmişti. ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda Stephen Chbosky oturuyor. Netflix platformunda da yayınlanabilecek olan filmde Logan Lerman ve Emma Watson gibi isimler rol alıyor.

Deidra & Laney Rob a Prepare

Birbirleriyle çok iyi anlaşan Deidra ve Laney, zor zamanlar geçiren iki kız kardeştir. Anneleri borç batağına saplanınca bir çözüm arayışına girerler ve zararlı bir suç işlemeye karar verirler. Çareyi bir yük gemisini soymakta bulan ikilinin macera dolu öyküsü anlatılıyor. Yönetmenliğini Sydney Freeland’in üstlendiği film 2017’de gösterime girdi.

Dostum

Eğlenceli gençlik filmleri arayanlar için öne çıkan Dude, izleyiciler tarafından 5,1 IMDB puanı aldı. 2018’de piyasaya sürülen film, lise eğitiminin son dönemindeki genç bireylerin hikayesini anlatıyor. Ayarlamalar ve kayıplarla yüzleşmesi gereken ve sıkıntılı durumlarını ilaçla geçirmeye karar veren karakterler var. 2018 filmi Olivia Milch tarafından yönetiliyor. Filmde rol alan birçok oyuncu arasında Lucy Hale ve Alexandra Shipp de var.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade

Yarısı

Netflix platformunun beğenilen yeni gençlik filmlerinden biri olan The Half Of It, para kazanmak için arkadaşlarının ödevlerini yapan Ellie Chu isimli genç bir kadının hikâyesini anlatıyor. Jock Munsky adlı karakterin aşk mektubu yazma isteğini geri çevirmeyen Ellie, bambaşka duyguları deneyimlemeye başlayacaktır. Aşk üçgenini konu alan filmin yönetmen koltuğunda Alice Wu oturuyor. Koleksiyonun sağlam kadrosunda Leah Lewis ve Alexis Lemire gibi isimler yer alıyor.

Tüm Muhteşem Mekanlar

Gençlik tarzını seven bireyler için öne çıkan All of the Brilliant Locations 2020 yılında vizyona girdi. Netflix platformunun birçok yeni yapımından biri olan film, aynı adlı romanın sinema uyarlaması. Psikolojik sorunları olan Violet, intihar planları yapmaktadır. Bir gün tanıştığı Finch ile romantik bir aşk yaşamaya başlayacak olan Violet, intihardan vazgeçecek midir? Yönetmenliğini Brett Haley’in üstlendiği filmin IMDB puanı 6,5.

La Vie Scolaire

Fransa yapımı filmlere de yer veren Netflix, 2019’da gençlik tarzı filmi La Vie Scolarie’yi yayınladı. Scholar Workplace adlı filmin yönetmen koltuğunda Grand Malade ve Mehdi Idir oturuyor. 6.7 IMDB puanına sahip film, Paris’in yoksul bir mahallesindeki bir fakülteye atanan Samia Zibra’nın hikayesini anlatıyor. Zita Hantrot ve Liam Pierron filmde, hem kendisinin hem de öğrencilerinin sorunlarıyla ilgilenmek zorunda olan birkaç eğitmeni canlandırıyor.

Dumplin

Komedi severlere özel yapımlarıyla öne çıkan Netflix, her aralıkta farklı türlerde filmler yayınlamaya devam ediyor. Eski bir ihtişam kraliçesinin kızı olan Dickson, annesinin şöhretiyle mücadele etmeye çalışır. Jennifer Aniston ve Danielle Macdonald gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenliğini Anne Fletcher üstleniyor. Gençlik tarzını sevenlerin de tercih edebileceği film, Julie Murphy tarafından yazılan aynı adlı e-kitabın sinema uyarlaması. 2018 yılında gösterime giren film, IMDB’de 6,6 puan aldı.

MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade